Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Rimėnuose atidarytas Vaikų dienos centras, atvyko ministrė Monika Navickienė

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  16:32, 2022-09-02
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajone šventiškai atidarytas erdvus ir modernus Rimėnų vaikų dienos centras (Daugų seniūnija). Atnaujintame pastate taip pat veikia Viešosios bibliotekos filialas, yra kaimo bendruomenės „Šalcinėlis“ ir kitos patalpos.

 

Atnaujinant Vaikų dienos centrą pastatytas naujas priestatas, suremontuotos patalpos, šalia įrengtos sporto ir vaikų žaidimo aikštelės. Viduje – šviesios ir erdvios patalpos, nupirkti nauji baldai, buitinė technika, įrengtas dušas, kompiuterinė įranga darbuotojams.

 

Vaikų dienos centro atnaujinimui panaudota apie 350 tūkst. eurų Europos Sąjungos ir savivaldybės biudžeto lėšų. Darbai buvo vykdomi įgyvendinat projektą „Vaikų dienos centrų tinklo plėtra Alytaus rajono savivaldybėje“.

 

 

Į šventinį Vaikų dienos centro atidarymą sugužėjo gausus būrys Rimėnų ir aplinkinių kaimų gyventojų, vaikų, jaunimo – visiems buvo smalsu išbandyti naująsias sporto bei pramogų erdves lauke, pažiūrėti, kas gi ten – viduje? Belaukdami naujojo komplekso atidarymo, patys Rimėnų žmonės, vadovaujami aktyvios kaimo bendruomenės pirmininkės Jolitos Topoliauskienės, padėjo tvarkyti aplinką, pasodino gėlių. Atsidėkodami gyventojams, savivaldybės vadovai surengė įvairių pramogų vaikams, visus kvietė pasivaišinti tortu.

 

Statybos darbų vadovas V. Česnulis įteikė simbolinį raktą Alytaus rajono šeimos pagalbos centro direktorei I. Daugirdienei ir merui A. Vrubliauskui.

 

Atidaryme dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, viceministras Martynas Šiurkus, ministrės patarėjai Tomas Kavaliauskas ir Daina Urbonaitienė. Taip pat atvyko LR Seimo narys Juozas Baublys, visuomeninės organizacijos „Šiltų širdžių klubas“ atstovės, kiti svečiai. Juos priėmė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, kiti atsakingi darbuotojai.

 

Ministrė M. Navickienė (centre), vicemerė D. Kitavičienė ir viceministras M. Šiurkus.

 

Sveikindamas šventės dalyvius, savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas pasidžiaugė, kad Rimėnų vaikų dienos centrą lanko 36 vaikai, du iš jų – ukrainiečiai. Be šio centro, Alytaus rajone veikia dar du – Butrimonyse ir Pivašiūnuose. Vaikų dienos centrus lanko 95 rajono gyventojų vaikai.

 

„Mes esame tikri, kad Vaikų dienos centras yra reikalingas kaime, jis tampa lyg antraisiais namais, kuriuose vaikai po pamokų gali linksmai, saugiai leisti laiką, įsijungti į įvairias veiklas, lavinti  gebėjimus. Mūsų tikslas – dovanoti vaikams laimingas, šviesias vaikystės akimirkas“, – sakė meras A. Vrubliauskas.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė pastebėjo, kad, atnaujinus Vaikų dienos centro pastatą ir jo aplinką, pasikeitė net pats Rimėnų kaimas.

 

„Tiesą sakant, kai prieš metus čia lankiausi, vaizdas buvo nekoks. Negalvojau, kad per palyginti trumpą laiką galima padaryti tiek daug ir taip gražiai. Na, bet jau matau, kad jūsų savivaldybėje reikalai sprendžiami greitai ir iš esmės“, – pagyrė ministrė M. Navickienė. Vis dėlto, ministrės nuomone, net ir gražus pastatas yra tik sienos, vidaus įrengimas – tik daiktai. Viešnia linkėjo, kad šio centro darbuotojos, patys vaikai, jų tėveliai, visa kaimo bendruomenė įneštų čia daug gyvybės, veiklos, geros energijos, ir kad Dievas laimintų.

 

Susirinko gausus būrys Rimėnų kaimo gyventojų.

 

Palaiminimo atnaujintam Vaikų dienos centrui maldoje prašė ir Daugų parapijos klebonas Vidas Jelinskas, daug gražių linkėjimų išsakė svečiai, o UAB „Gilmera“ statybos darbų vadovas Vaidas Česnulis merui A. Vrubliauskui ir  VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras direktorei Ingai Daugirdienei įteikė simbolinį naujojo komplekso raktą. Vaikų dienos centro paslaugas Rimėnuose teikia būtent Alytaus šeimos pagalbos centras, dirba dvi socialinės darbuotojos, kurios į veiklas įtraukia ir vaikų tėvus.

 

Alytaus rajone dienos centrus lankantiems vaikams skiriamas maitinimas, vykdomos edukacijos, laisvalaikio užsiėmimai, padedama paruošti namų darbus. Šiuos centrus gali lankyti visi vaikai, bet pirmenybė teikiama mažas pajamas gaunančių ar socialinę riziką patiriančių šeimų vaikams.