Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Rajono gyventoja: „Jaučiamės atskirti nuo pasaulio“

Raimonda Bernatavičienė; Alytaus apkr. VPK informacija  •    •  16:25, 2021-01-04
Asociatyvi nuotr.
Alytaus apskr. VPK nuotr.

„Žinote, gal paprasčiau dabar į Angliją patekti, negu pora kilometrų iš Alytaus rajono į miestą nuvažiuoti“, - taip paskambinusi į AlytusPlius.lt redakciją nuogąstavo Talokių kaime gyvenanti moteris. Ji tvirtino, kad rajono gyventojai jaučiasi atskirti nuo pasaulio, mat dėl svarbios priežasties susiruošus į Alytų – tenka kalnus nuversti.

 

„Laikomės taisyklių, neketiname piktnaudžiauti, bet netgi važiuojant dėl rimtos priežasties nežinai, ko griebtis, kad galėtum įrodyti savo kelionės tikslą. Dabar man būtinai reikia pas gydytoją, bet jai niekaip neprisiskambinu. Ko gi imtis, kad pareigūnams galėčiau įrodyti, kad važiuoju į gydymo įstaigą. Ir vaistų juk reikia. Esame žmonės, vis atsiranda svarbių priežasčių, bet jaučiamės kaip nusikaltėliai, kaskart privalėdami įrodinėti, kad nesame melagiai“, - savo požiūrį dėstė Alytaus rajono gyventoja.

 

Moteris tvirtino anaiptol nesakanti, kad nereikia laikytis taisyklių. Priešingai – yra už tai, jog žmonės turi saugoti kitus ir save.

 

„Tik tie judėjimo ribojimai kartais atrodo nelogiški. Pažįstamos dukra guli ligoninėje, ruošiasi gimdyti. Vyras negali jai maisto nuvežti, priemonių. Mes, rajono gyventojai, kartais jaučiamės atskirti nuo pasaulio. Kad ir maisto nusipirkti – jis kaime kur kas brangesnis nei mieste, bet esame priversti pirkti čia“, - pasakojo moteris.

 

Kaip informuoja Alytaus policija, paskutinę 2020 m. dieną Alytaus apskrities kontrolės postuose neįleistų į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybę buvo 119 asmenų. Pirmąją naujųjų metų dieną buvo nepraleista 101 asmuo.

 

Pirmąjį naujųjų metų savaitgalį nepraleistos 468 transporto priemonės. Sekmadienį Alytaus apskrities kontrolės postuose buvo apsuktas didžiausias skaičius (t.y., 270 transporto priemonių vairuotojų). Šeštadienį ir sekmadienį iš viso surašyta 23 administracinių nusižengimų protokolai: 6 susiję su COVID-19 ir 17 dėl KET pažeidimų.

 

Nuo gruodžio 31 d. iki sausio 3 d. Alytaus apskrityje buvo pradėta 33 administracinės teisenos, 6 iš jų – dėl karantino režimo nesilaikymo ir surašyti 26 protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Per šias keturias dienas, suskaičiavus patikros postuose turimą informaciją, buvo apsukti 688 automobilių vairuotojai, kurie vyko į kitas savivaldybes nesant būtinybei.

 

Policija primena, kad judėjimas tarp savivaldybių leidžiamas tik esant Vyriausybės numatytiems pagrindams, todėl ir toliau iki sausio 31 d. 24 val. Alytaus apskrityje vyks asmenų judėjimo tarp savivaldybių kontrolė.

 

Pareigūnai pastebi, kad vairuotojai jau įprato prie policijos stacionarių postų ir, žinodami jų vietas, piktnaudžiauja juos apvažiuodami. Policijos pareigūnai įspėja, kad dabar tolerancijos bus mažiau, bus griežčiau vertinami pažeidimai ir taikoma atsakomybė. Nuo šios dienos keičiama darbo taktika – policijos kontrolės postai bus mobilūs, jie gali atsirasti bet kurioje vietoje, mat postų vietos bus nuolat keičiamos.

 

Policija skatina visus elgtis atsakingai ir rūpintis savo bei kitų sveikata.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai