Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 165

Pro memoria. Atsisveikinimas su gydytoju Juozu Jakučiu

  •    •  15:42, 2019-09-10
Juozas Jakutis.

Rugsėjo 7 d., eidamas 79-uosius metus, mirė gydytojas, sveikatos apsaugos administratorius, medicinos mokslų daktaras, docentas Juozas Jakutis (1941 – 2019).

 

Juozas Jakutis gimė 1941 m. kovo 19 d. Kalviškių kaime, Ignalinos rajone.

 

1967 m. baigė Kauno Medicinos Instituto Gydomosios medicinos fakultetą.

 

 Sveikatos apsaugos ministerijos paskyrimu savo gydytojo ir vadovo karjerą pradėjo Utenos rajono centrinėje ligoninėje 1967 - 1979 m. dirbo vyriausiojo gydytojo pavaduotoju, gydytoju akušeriu ginekologu, dermatovenerologu, Utenos medicinos mokyklos dėstytoju.

 

Juozas Jakutis nuo 1979 m. vasario 1 d. buvo paskirtas į Alytaus rajono centrinę ligoninę vyriausiuoju gydytoju, šias pareigas ėjo iki 1999 m. liepos 19 d.

 

Jam vadovaujant, Alytaus rajono centrinė ligoninė tapo respublikine asmens sveikatos priežiūros organizavimo patirties mokykla.

 

Ligoninė padidėjo, išaugo medikų bendruomenė. Medicinos praktikoje imta taikyti daug naujų ligonių tyrimo ir gydymo metodų, organizacinės technikos priemonių.

 

Vyr. gydytojas Juozas Jakutis rūpinosi sveikatos įstaigų plėtra: buvo pastatyti specializuoti kūdikių namai, Butrimonių, Miroslavo ambulatorijos, naujas ligoninės gydymo ir diagnostikos korpusas ir kt.

 

Aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje: buvo kelių kadencijų Alytaus miesto savivaldybės tarybos, ilgametis „Sveikatos“ žurnalo redaktorių kolegijos ir Gydytojų vadovų sąjungos tarybos narys. Parengė ir 1975 m. apgynė medicinos mokslų kandidato disertaciją (1993 m. nostrifikuotą į mokslų daktaro), buvo aktyvus Lietuvos mokslininkų sąjungos narys, vienas iš Alytaus mokslininkų draugijos „Vizija“ steigėjų bei vadovų.

 

Juozas Jakutis apdovanotas Sveikatos apsaugos žymūno ženklu, „Garbės ženklo“ ordinu, daugybe Garbės ir Padėkos raštų.

 

Šviesus atminimas išliks Juozą Jakutį pažinojusių ir su juo ilgus metus dirbusiųjų atmintyje, tai buvo didelės inteligencijos ir erudicijos žmogus, o kartu ir paprastas, nuoširdus, mokantis išklausyti, padėti, sugebantis atjausti.

 

Nuoširdžiai užjaučiame velionio artimuosius ir liūdime kartu su jais.

 

VšĮ Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės bendruomenė

_______________

Juozas Jakutis bus pašarvotas J. Matulaičio a. 3, Vilnius (Viršuliškės), J.Matulaičio bažnyčios šarvojimo salėje.

Atsisveikinimas – rugsėjo 12 d. nuo 10 val. iki 14 val.

Laidotuvės - rugsėjo 12 d. Vilniaus m. Sudervės kapinėse. Urna išnešama 14 val.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra