Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Prisiekė tarnybą pradedantieji kariai

Alytaus miesto savivaldybės inf.  •    •  15:42, 2023-03-24


Šiandien Rotušės aikštėje vyko nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių priesaikos ceremonija.


Stebėti jos ir pasveikinti tarnybą pradedančius karius atvyko Alytaus miesto ir rajono savivaldybių vadovai, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vadas plk. ltn. Aurelijus Vrubliauskas, karių artimieji ir draugai.


„Šiandien kažkam tai dar viena eilinė rikiuotė, kažkam priesaikos priėmimas. Prieš 23 metus aš taip pat daviau priesaiką valstybei ir tuomet viskas atrodė kitaip – kiekvienam reikėjo klauptis ir bučiuoti vėliavą, skaityti priesaikos tekstą. Dabar viskas pasikeitė – modernėjančioje valstybėje viskas padaroma kur kas greičiau. Žiūrėdamas į jus aš išsivaizduoju, kiek reikėjo laiko, kad jūs teisingai sustotumėte, žygiuotumėte, tačiau jūsų dar laukia devyni pakankamai didelių iššūkių kupini mėnesiai. Nežinau, ką veiksite paskui, tačiau, tikėtina, kad ta patirtis, kurią įgysite iš seržantų, leitenantų, majorų ar generolų, bus labai reikalinga – ypač šiame giopolitiniame kontekste“, – sveikindamas prisiekusius karius sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. Miesto vadovas kariams linkėjo, kad tai, ko jie išmoks atlikdami karo tarnybą, niekada gyvenime realiomis sąlygomis jiems netektų panaudoti.


Susirinkusius sveikino Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vadas plk. ltn. A. Vrubliauskas. Jis teigė, kad vos pradėję karinę tarnybą kariai sulauks klausimų, ar sunku ją atlikti. „Galiu pasakyti, kad tarnyba yra sunki. Žinome, kokią naštą mes nešame patys ir tie, kurie esame čia, esame atsakingi už jūsų parengimą, turime nustatytus tikslus ir mes stengsimės juos įgyvendinti. Mums yra svarbus kiekvienas karys, kaip jis yra parengtas tarnybai. Juk tik geras kario parengimas suteikia jam didesnę tikimybę išgyventi mūšio lauke“, – mintimis apie šauktinių laukiančią tarnybą ceremonijos metu dalijosi A. Vrubliauskas.