Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Prezidentas apadovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus: tarp jų – ir moksleivės iš Alytaus

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informacija  •    •  14:41, 2023-11-20
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Prezidentūroje apdovanojo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino nugalėtojus.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Prezidentūroje apdovanojo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino nugalėtojus.

 

Konstitucijos egzaminas, Lietuvoje surengtas jau 17 kartą, pritraukė daugybę dalyvių iš įvairių pasaulio šalių. Šiandien apdovanoti nugalėtojai įrodė, kad puikiai supranta ir prisimena Konstitucijos normų ir principų esmę, jų tarpusavio ryšį.

 

Prezidentas, sveikindamas egzamino nugalėtojus, pabrėžė, kad Konstitucija yra visą mūsų šalies teisės sistemą integruojantis teisės aktas ir jos įtaką patiriame kiekvienas. Kuo geriau ją pažįstame ir suprantame, tuo tiksliau galime taikyti pačiose įvairiausiose situacijose. Naudodamiesi savo žiniomis, galime kurti ir savo asmeninę, ir Lietuvos ateitį.

 

„Konstitucijos egzaminas kiekvienais metais tampa ne vien teisinių žinių, bet ir pilietiškumo testu. Dalyvaudami Jūs liudijate nuoširdų norą puoselėti Lietuvos valstybės nepriklausomybę ir demokratiją. Savo pavyzdžiu skleidžiate nedviprasmišką žinią, kad mūsų visuomenė – aktyvi ir neabejinga valstybėje vykstantiems procesams“, – sakė šalies vadovas.

 

Prezidentas palinkėjo visiems Konstitucijos egzamino nugalėtojams ir kiekvienam šalies gyventojui saugoti ir branginti Konstituciją, kad ji dar daugybę metų būtų tvirtas mūsų valstybės teisinis pamatas.

 

Apdovanojimus nugalėtojams kartu su Prezidentu teikė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska. Sveikinimo žodį tarė Konstitucijos egzamino komisijos pirmininkas ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Gintaras Goda.

 

Šiemet apdovanoti Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino nugalėtojai

 

„5–6 klasių“ grupėje: Urtė Adomaitytė (Kauno Jono ir Petro Vileišių pagrindinė mokykla), Jonė Mantė Aleksevičiūtė (Kauno Simono Daukanto progimnazija), Aistė Laurinaitytė (Plungės Senamiesčio mokykla).

 

„7–8 klasių“ grupėje: Ieva Bartušytė (Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla), Fausta Bublytė (Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija), Fausta Valuckytė (Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija).

 

„9–10 klasių“ grupėje: Saulė Patricija Matulevičiūtė (Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija), Edvilė Zenavičiūtė (Vilniaus licėjus), Gabija Bilinskaitė (Trakų r. Paluknio „Medeinos“ vidurinė mokykla).

 

„11–12 klasių“ grupėje: Taja Tamkevičiūtė (Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija), Akvilė Ušinskaitė (Pakruojo r. Linkuvos gimnazija), Saulė Makarevičiūtė (Plungės „Saulės“ gimnazija).

 

„LR piliečių ir gyventojų“ grupėje: Martynas Raila, Justas Dijokas, Pranas Surintas.

 

Geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis: Vytautas Davidavičius (Danija).

 

„Teisinį išsilavinimą turinčių ar teisę studijuojančių“ grupėje: Jonas Steponėnas, Dainius Kononovas, Rokas Urbanavičius.

 

Vyriausio dalyvio titulas atiteko Janinai Šimaitienei.

 

Aktyviausia šių metų mokykla tapo Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija.

 

Šiemet Konstitucijos egzaminą laikė rekordinis skaičius – 29 tūkst. piliečių iš Lietuvos ir viso pasaulio. 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai