Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 16 571

Prekybos centro kaimynystė sujaukė alytiškių ramybę: kas ją atkurs?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:04, 2019-06-26
Prekybos centro kaimynystė sujaukė alytiškių ramybę: kas ją atkurs?
alytusplius.lt nuotr.

Po langais besisukiojantis ir triukšmą bei taršą keliantis sunkiasvoris transportas. Tokia yra Alytaus Pabalių gatvės gyventojų, ne savo valia tapusių didmeninę prekybą vykdančios parduotuvės kaimynais, kasdienybė. Žmonės įsitikinę, kad leidžiant čia statyti prekybos centrą buvo padaryti pažeidimai ir jau ne pirmą kartą reikalauja valdžios paaiškinimų ir priemonių, kad situacija būtų ištaisyta.

 

Dėl sujauktos ramybės gyventojai kovoja jau beveik dvejus metus, o visai neseniai kreipėsi į naują miesto valdžią.

 

Pretenzijoje, adresuotoje miesto merui Nerijui Cesiuliui, tarybos nariams, administracijos direktoriui Rolandui Juoniui ir Kontrolės ir audito tarnybai, Pabalių gatvės gyventojai nurodė, kad dar 2017 metais buvo kreiptasi į savivaldybę dėl viešosios tvarkos užtikrinimo tiek statant parduotuvę „Promo“, tiek jai pradėjus veiklą.

 

Pagrindinė problema, kurią kėlė gyventojai - sunkiasvorio transporto judėjimas prie rampų prie gyventojų namų langų. Alytiškių iniciatyva buvo surengti keli Saugaus eismo komisijos posėdžiai, priimtas sprendimas apriboti sunkiasvorio transporto judėjimą nakties metu nuo 22 iki 7 val. Tačiau tai problemos neišsprendė. Tiek triukšmas, tiek sunkiasvorio transporto manevravimas tęsiasi iki šiol.

 

„Tiek naujai išrinkto mero, tiek naujos Alytaus miesto tarybos bei administracijos vadovų prašome kuo skubiau informuoti, kokių priemonių imtasi dėl įvardintos situacijos? Kodėl buvo patvirtintas toks projektas su rampomis prie pat gyvenamųjų namų aiškiai matant, kad tai turės neigiamas pasekmes šalia gyvenantiems Pabalių gatvės gyventojams?

 

<...> Kodėl iki šiol daugiau kaip metus laiko nebuvo sprendžiamos parduotuvės „Promo“ keliamos problemos ir kada bus sustabdyta šio prekybos centro veikla, iki šis pašalins nustatytus pažeidimus?“- pateikti tokią informaciją prašė Pabalių gatvės gyventojai.

 

 

Alytaus miesto meras N. Cesiulis teigė, kad situacija jam yra žinoma, jau įvyko ir miesto vadovų, prekybos centro „Promo“ ir gyventojų susitikimas, kuriame ieškota esamos problemos sprendimo būdų.

 

Anot mero, praėjusiais metais buvo bandyta tą klausimą spręsti kelio ženklais, tačiau tai nepasiteisino. Buvo pamatuotas triukšmo lygis, kuris viršija leistinas normas, dėl to šiuo metu svarstoma galimybė ir kalbamasi su projektuotojais dėl sandėlio rekonstrukcijos ir įvažiavimo į parduotuvės prekių iškrovimo vietą iš kitos pusės įrengimo: ne nuo Pabalių gatvės, kur stovi ne vienas gyvenamasis namas, bet nuo Naujosios gatvės.

 

„Tokiu būdu ženkliai padidėtų atstumas nuo gyvenamųjų namų, triukšmo nebūtų taip girdėti. Įmonė turi užtikrinti sąlygas, kad gyventojams būtų patogu, ramu gyventi“, - situaciją komentavo N. Cesiulis.

 

Atsakymas, kiek įmonei kainuotų minėti darbai ir ar toks sprendimas galimas, turėtų paaiškėti artimiausiu metu. Tiesa, meras patikino, kad yra pažeistos tam tikros normos, todėl įmonė bet kokiu atveju privalės problemą išspręsti.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai