Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pokalbis kirpykloje nulėmė apsisprendimą: vietoj Vilniaus pasirinko Alytų

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:11, 2019-08-24
A. Kavaliauskaitė.
Asmeninio albumo nuotr.

Niekada nenustygstanti vietoje ir šypsena puošianti mūsų miestą – toks įspūdis susidaro bendraujant su savo gyvenimą su Alytumi susiejusia Arina Kavaliauskaite. O kai sužinai, kad ji dar būdama pirmoje klasėje drąsiai sėdo į baidarę ir ėmė irkluoti, supranti, kad mergina ne tik aktyvi, bet ir drąsi. Šios savybės jai labai praverčia dirbant Dzūkijos sostinėje – mieste, į kurį, kaip juokauja Arina, ją atvedė plaukai.

 

Alytuje rado patinkantį darbą

 

„Mano gyvenime – daug atsitiktinumų, dėl kurių viskas pasisuka gera linkme. Galbūt aš Alytuje negyvenčiau, jeigu ne apsilankymas šio miesto kirpykloje. Besikalbėdama su joje sutikta moterimi, aš išgirdau apie visuomenės sveikatos biurą, kurio veikla mane sudomino. Ir netrukus jame įsidarbinau“, - pasakojo 23 metų A. Kavaliauskaitė, šiuo metu dirbanti Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure.

 

 

Anksčiau nieko plačiau apie jo veiklą nežinojusi, Arina dabar džiaugiasi atradusi vietą, kuri maksimaliai atitiko jos lūkesčius. Mergina nuo mažens yra labai energinga, jos gyvenime svarbią vietą užima sportas, tad A. Kavaliauskaitė negalėjo įsivaizduoti darbo kur nors tik prie popierių ir kompiuterio.

 

„Visuomenės sveikatos biure dirbu beveik metus. Labai lengvai įsiliejau į kolektyvą. Ir esu dėkinga direktorei, kolegėms, kurios visada palaiko, pataria. Esame – lyg vienas kumštis“, - darbu Alytuje džiaugėsi A. Kavaliauskaitė.

 

Pirmoje klasėje sėdo į baidarę

 

Įsidarbinimas Visuomenės sveikatos biure lėmė ir tai, kad mergina atsikraustė gyventi į Alytų. Tiesa, toli vykti nereikėjo. A. Kavaliauskaitė užaugo Dauguose, Alytaus rajone. Čia gyvena jos šeima, kurią ji dažnai aplanko. Be to, Arina į Daugus grįžta pairkluoti baidarės. Šiuo sportu ji užsiima nuo septynerių metų.

 

„Irkluotojais buvo mano mama, tėtis. Irklavo broliai, pusbroliai. Tad gal ir man tas tarytum įaugę į kraują. Mokydamasi pirmoje klasėje, pirmą kartą įsėdau į baidarę, pradėjau irkluoti, mane treniravo buvęs mamos treneris. Irkluodavau Daugų ežere. Ir dabar esu tikras gamtos vaikas. Man gerai prie ežero, miške pagrybauti, pauogauti“, - pasakojo alytiškė.

 

Baidarių irklavimo mergina nepamiršo ir išvykusi studijuoti į Vilnių. Čia ji mokėsi kineziterapijos ir vis važiuodavo į Trakus treniruotis Galvės ežere.

 

 

Po studijų Arina sugrįžo į Daugus ir buvo apmąstymų kelyje. Iš Trakų ji parsivežė savo baidarę ir sporto nemetė. Mergina turėjo pasiūlymą dirbti Vilniuje, pagal specialybę, bet po lemtingo pasakojimo kirpykloje pasuko kitu keliu.

 

„Anksčiau mamai vis sakydavau, kad Alytuje gyventi nenorėčiau. Nežinau, kodėl buvo toks nusistatymas. Galbūt dėl to, kad nepažinojau čia daug žmonių, įsivaizdavau, kad Vilniuje žmonės laisvesni, labiau bendraujantys. Tačiau dabar nuomonė pasikeitė“, - sakė A. Kavaliauskaitė, Alytuje besijaučianti kaip žuvis vandeny.

 

Namuose – 107 medaliai

 

Ji dienomis dirba Visuomenės sveikatos biure, vakarais – sporto klube, o dabar imsis ir magistrantūros studijų.  Studijuos sveikatos politiką ir vadybą. Ne dėl to, kad reikia, o dėl savęs. Mergina nori plėsti akiratį, pasisemti žinių, kurias galės pritaikyti darbe.

 

Kaip ji visur suspėja? Kai daug darai, daugiau ir suspėji. Tokiu požiūriu vadovaujasi Arina, įsitikinusi, kad tik nuo paties žmogaus priklauso, kiek jis pasieks. Sunku nesutikti: naujausias A. Kavaliauskaitės pasiekimas – 5 medaliai Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate.

 

Medalių Arinos namuose ant sienos kabo net 107. O pats brangiausias jai – medalis iš Lietuvos čempionato, kuriame Arina iškovojo trečiąją vietą. Tuomet Arina dar buvo paauglė, sugebėjusi aplenkti šiame sporte gerokai labiau patyrusias moteris, senbuves.

 

„Kartais turbūt mes patys nustebtume, kiek daug galime pasiekti. Taip, mano gyvenime daug atsitiktinumų, bet daug ką lemia ir pats požiūris į gyvenimą. Galbūt esu užgrūdinta baidarių irklavimo sporto. Irkluoji  ir tada, kada lyja, sninga.  Tik kai ežeras užsąla, pereini treniruotis į salę. Taip ugdoma valia, ryžtas, kurie padeda sėkmingai eiti į priekį“, - įsitikinusi A. Kavaliauskaitė.

 

 

Komentarų nėra