Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Po šv. Mišių policijos pareigūnai alytiškiams dalins atšvaitus

Alytaus apskr. VPK informacija  •    •  9:39, 2019-09-27
Asociatyvi nuotr.
Alytaus apskr. VPK nuotr.

Rugsėjo paskutinį sekmadienį minima Vairuotojų ir keliaujančiųjų diena. Ši diena skirta dar kartą visiems susimąstyti apie eismo saugumą, atsakyti sau į klausimą, ar tinkamai elgiamės kelyje. Alytuje policijos pareigūnai rugsėjo 29 d. dalyvaus Šv. Angelų Sargų, šv. Kazimiero ir Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčiose ir po šv. Mišių kreipsis į tikinčiuosius bei primins pagrindines saugaus elgesio kelyje ir gatvėje taisykles, dalins atšvaitus, prevencinę šviečiamojo pobūdžio medžiagą.

 

Skaudu, kad Alytaus apskrityje 2019 m.įvyko 94 eismo įvykiai, o juose žuvo 4 ir nukentėjo, įvairius sužalojimus, traumas patyrė 116 asmenų (Alytuje eismo įvykiuose sužeistas 31 žmogus, Alytaus rajonenukentėjo 23 asmenys, 1 žuvo).

 

Situaciją gerinti galime kartu, pradėdami nuo savo atsakingo ir saugaus elgesio. Juk pagrindinė Kelių eismo taisyklių nuostata ‒ savitarpio pagarba ir atsargumas, supratimas ir sutarimas. Būtina justi atsakomybę už kitus, būti pilietiškiems, netoleruoti šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimus darančių asmenų, kelių chuliganų, neblaivių vairuotojų. Toks neatsakingumas ir neatsargumas jau rytoj į kažkieno namus gali atnešti baisų skausmą.

 

Policija darsyk primena eismo dalyviams:

 

- prie transporto priemonės vairo sėskite tik blaivūs;

 

- važiuokite neviršydami leistino greičio;

 

- transporto priemonėje tiek vairuotojas, tiek keleiviai privalo užsisegti saugos diržus. Mažuosius keleivius vežkite jiems skirtose specialiose sėdynėse;

 

- būkite matomi tamsoje, naudokite atšvaitus, šviečiančius žibintus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais;

 

- prieš pėsčiųjų perėja nulipkite nuo dviračio, elektrinio (motorinio) paspirtuko, triračio, riedžio ir per perėją jį persiveskite;

 

- pėstieji, būkite atidūs ir įsitikinkite savo saugumu prieš įeidami į važiuojamąją kelio dalį.

 

Prašome apie neblaivius ir chuliganiškai vairuojančius vairuotojus, įžūlius ir pavojingus pažeidimus, keliančius akivaizdžią grėsmę kitiems eismo dalyviams, informuoti policiją.

 

Atsitikus nelaimei, skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

 

Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija dar 2009 metais. Šią dieną daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių Mišių metu meldžiamasi ir prašoma visų keliautojų globėjo šventojo Kristoforo palaimos globoti visus keliaujančiuosius.

 

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimas yra saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ sudėtinė dalis. Šio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą keliuose ir gatvėse, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių irsužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose. Nuo 2010 metų vykdomą projektą inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra