Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Po gaisro apleistame pastate – gyventojai sunerimę: kiek žingsnių iki nelaimės?

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:52, 2023-09-15
Žmonės baiminasi, kad dėl pastate besilankančių asmenų veiksmų neįvyktų didelė nelaimė.

„Kiek žingsnių liko iki nelaimės?“ – po Statybininkų gatvėje, apleistame pastate, prieš tris dienas kilusio gaisro klausia į AlytusPlius.lt redakciją besikreipę gyventojai. Pasak jų, šis įvykis parodė, kad į pastatą gali patekti kas tik nori. Žmonės įsitikinę, kad jei pastato saugumu deramai nepasirūpina jo savininkas, tuomet čia turėtų „įsikišti“ ir savivaldybė.

 

„Pati gyvenu netoliese. Sulėkė visos tarnybos – baisu. Pagalvokite, ten kažkas laužą buvo susikūrę viduje. Reiškia, ten lankosi visokie „neaiškaus plauko“ asmenys ir kelia pavojų aplinkiniams. Tai kas turi pasirūpinti to pastato saugumu?“, - svarstė alytiškė.

 

AlytusPlius.lt primena, kad adresu Statybininkų g. 56 esančiame privačiame pastate, kuriame kadais veikė kavinė „Savas kalnas“, rugsėjo 12 d. kilo gaisras. Kaip paaiškėjo, jis įsiplieskė nuo kūrenamo laužo.

 

Kaip informavo Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, lauže buvo rasta krūva laidų. Neabejojama, kad laužą užkūrę asmenys bandė nudeginti laidų izoliacines medžiagas, kad jie būtų tinkami priduoti metalui.

 

Pamatę, kad sukėlė gaisrą, asmenys tiesiog pasišalino, o besiveržiančius dūmus pastebėję gyventojai iškvietė pagalbą.

 

Alytaus miesto savivaldybė nurodė, kad privataus pastato tvarka ir saugumu turėtų pasirūpinti jo savininkai. Kas jie – savivaldybė, saugodama asmenų duomenis, neatskleidė, tačiau įvardijo, kad savininkų yra net keli.

 

Alytaus miesto svaivaldybė pernai buvo kreipusis į savininkus, kad būtų užsandarinti pastato langai, aptverta teritoriją, kad joje negalėtų lankytis pašaliniai asmenys. Tąkart į prašymus buvo atsižvelgta. Bet panašu, kad norintieji vist tiek randa galimybių, kaip patekti į vidų, tad reikėtų imtis ir papildomų priemonių.

 

Kaip informavo Alytaus miesto savivaldybės atstovai, šiemet birželį ir rugsėjo mėnesio pradžioje taipogi buvo kreiptasi į pastato savininkus su prašymais susitvarkyti.

 

Jeigu prašymų bus nepaisoma, tuomet kitąmet būtų galima siūlyti įtraukti objektą į Apleistų ir neprižiūrimų nekilnojamojo turto objektų, kuriems taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, sąrašą.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai