Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Po bandymo įsilaužti į bažnyčią – alytiškių pastangos ją apsaugoti

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:21, 2022-12-08
Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčia.
AlytusPlius.lt nuotr.

Kai kuriems žmonėms, regis, nėra nieko švento – kažkas bandė įsilaužti į Šv. Kazimiero bažnyčią. Tokia žinia socialiniame tinkle pasidalino žinomas alytiškis, fotografas Juozas Muzikevičius. Jis teigė, kad nerimą sukėlusią naujieną apie piktavalių bandymą patekti į bažnyčios patalpas jis sužinojo iš klebono. Tad J. Muzikevičius ėmėsi iniciatyvos Dievo namus apsaugoti nuo vagišių ir pakvietė visus galinčius prisidėti bei dalyvauti akcijoje „Apsaugokime bažnyčią“.

 

„Žinau tiek, kiek man pasakė ir parodė klebonas: buvo laužtasi į bažnyčią, sugadinta spyna, galimai norėta pasikėsinti į aukų dėžutę. Tačiau matomai vagišiams to padaryti arba nepavyko, arba tiesiog jiems kažkas sutrukdė“, - pasakojo J. Muzikevičius.

 

Juozas 45 metus savo gyvenimo metus yra dirbęs apsaugos srityje, tad pradėjo svarstyti, ką daryti, kad panaši situacija daugiau nepasikartotų. Jis žinia apie bandymą įsilaužti pasidalino savo facebook paskyroje ir paskelbė akciją „Apsaugokime bažnyčią“, prie kurios pakvietė prisijungti visas profesionalias  Alytuje veikiančias apsaugos įmones bei gyventojus, kurie gali prisidėti prie kilnios misijos.

 

„Džiugu, kad norą pagelbėti jau pareiškė nemažai apsaugos srityje dirbančių įmonių, taip pat neabejingų alytiškių. Šiuo metu derinami techniniai sprendimai ir, manau, kad bažnyčia per didžiąsias metų šventes bus saugi“, - sakė alytiškis.

 

Netoli bažnyčios gyvenantis J. Muzikevičius teigė, kad negalima nereaguoti, kai tokie dalykai vyksta kone tavo kieme. Smagu, kad geram darbui telkiasi savo srities profesionalai ir visi kiti, kurie vienaip ar kitap gali padėti.

 

„Vagystė, plėšimai suaktyvėjo. Tiek įstaigos, įmonės, tiek gyventojai rūpinasi savo turto apsauga. Tad bendrom jėgom galime pasirūpinti ir bažnyčia“, - kalbėjo J. Muzikevičius.