Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Piligrimai galėtų pamatyti ne tik Punią
„Punios Šv. Jokūbo bažnyčia yra viena lietuviškųjų Šv. Jokūbo piligrimų kelių stočių Lietuvoje, todėl Alytaus rajono savivaldybė sieks pritraukti Europos Sąjungos finansines lėšas, skirtas infrastruktūrai gerinti, kultūrinam ir gamtiniam paveldui išsaugoti, paslaugų sferai plėsti“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas.
Jis dalyvavo seminare „Šv. Jokūbo keliai Lietuvoje: misija, tikslai, finansavimo galimybės“, kurį organizavo Europos Parlamento narė, EP Šv. Jokūbo kelio draugų parlamentarų grupės narė dr. Laima Andrikienė.
Seminaro tikslas – suteikti daugiau informacijos apie Šv. Jokūbo kelią ir jo istoriją, aptarti šių metų spalio pabaigoje Vilniuje vyksiantį Europos Tarybos metinį forumą dėl Europos kultūros kelių, tarp jų ir Šv. Jokūbo kelio, vystymo perspektyvų, infrastruktūros kūrimo, tarptautinio bendradarbiavimo klausimų.
Po seminaro mero pavaduotojas A. Balčiūnas kalbėjo, kad plėtojant lietuviškuosius Šv. Jokūbo piligrimų kelius labai svarbus savivaldybių vaidmuo stiprinant ir plečiant infrastruktūrą.
Pasak jo, į Alytaus rajoną atvykę piligrimai galėtų pamatyti ne tik vaizdingą Punią, bet ir apsilankyti kitose rajono lankytinose vietose.
1987 m. spalio 23 d. Europos taryba paskelbė deklaraciją, kuria Šv. Jokūbo kelią visuotinai pripažino pirmuoju Europos kultūros keliu.
Lietuvoje yra keturi Šv. Jokūbo piligrimų keliai: Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno, Vilniaus ir Šv. Jokūbo žiedas. Lietuvai įsijungus į Europos Šv. Jokūbo kelio federaciją minėti keliai buvo įteisinti ir tapo visą Europą apimančio Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago– atšakomis.
Lietuvoje veikia dvi asociacijos – Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, kurią šių metų gegužės 31 d. įsteigė devynios Lietuvos savivaldybės, valdybos pirmininkas yra Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija, veikianti nuo 2013 m.