Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Pasaulio alytiškiai gimtajame mieste kurs išskirtinį skverą
Alytaus miesto teatre šeštadienį jau trečią kartą vyko Pasaulio alytiškių sambūris. Gyvenantys svetur į savo miestą sugrįžo tam, kad čia atšvęstų jo gimtadienį, pasidalintų miesto ateities vizijomis ir idėjomis. Viena jų – Alytuje įkurti Pasaulio alytiškių skverą, kuriam vietą pažadėjo padėti surasti meras Vytautas Grigaravičius.
Skvero idėją renginio dalyviams pristatė Jungtinėje Karalystėje gyvenanti alytiškė, Pasaulio lietuvių ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės narė Alvija Černiauskaitė. Tiesa, ji į Alytų sugrįžti negalėjo, tačiau su alytiške ir kitais Londone gyvenančiais dzūkais buvo bendraujama tiesioginiu teletiltu.
A. Černiauskaitė teigė, kad Alytus – žaliasis kampelis, kur telpa visas pasaulis. Dzūkijos sostinės gamta žavisi ir čia gyvenantys, ir atvykstantys. Pasaulio alytiškiai glaudžiai bendradarbiauja su Alytaus miestu ir nori prisidėti prie jo puoselėjimo.
Moteris pasiūlė sujungti žaliąjį miestą su Pasaulio alytiškiais. Ta jungtimi taptų gimtajame mieste įkurtas Pasaulio alytiškių skveras. Jame po visą pasaulį išsibarstę alytiškiai pasodintų po krūmą ar medį, kuris būdingas tai šaliai, kurioje jie gyvena. O jeigu ne visiems augalams Lietuvos klimatas būtų tinkamas, vietoje jų skvere būtų galima pastatyti kad ir medžio skulptūrą.
„Mes tik norime, kad Alytuje atsirastų vieta įgyvendint savo idėją. Ar padėsite?“ – klausė A. Černiauskaitė. Alytaus merui mintis, kad miestą papuoštų skveras, kur atsirastų augalija iš visų kraštų, kuriuose gyvena alytiškiai, pasirodė verta dėmesio.
Kaip teigė V. Grigaravičius, idėja graži, tik reikia ją įgyvendinti. Meras pažadėjo, kad artimiausiu metu bus ieškoma erdvės, kur sumanymas galėtų būti realizuotas. Dėl vietos bus tariamasi su apželdinimo specialistais.
„Tai – nesunkiai įgyvendinama idėja, tik reikia imti ir padaryti“, - sakė meras. Jis pasidžiaugė, kad Pasaulio alytiškiai jau ne pirmus metus susiburia bendrame renginyje ir tokiu būdu miestui suteikia papildomos gyvasties, impulso.
Renginio metu meras paskelbė Alytaus miesto ambasadorius ir už aktyvią profesinę ir visuomeninę veiklą, reikšmingus pasiekimus, išlaikytą tvirtą ryšį su Alytumi, jo vardo garsinimą, įteikė jiems Alytaus ambasadoriaus garbės ženklus ir miesto vėliavas.
Alytaus ambasadore Jungtinėje Karalystėje tapo Alvija Černiauskaitė. Alytiškei skirtą apdovanojimą atsiėmė jos mama. Taip pat Alytaus ambasadore tapo Vilniuje gyvenanti Gitana Pinkevičienė ir Airijoje gyvenantis Darius Mileris-Nojus.
Pastarasis Pasaulio alytiškių sambūrio metu taip pat dalijosi savo patirtimi ir apie Alytų kalbėjo kaip apie skambantį, dainuojantį miestą. Dainininkui D. Mileriui-Nojui norėtųsi, kad Alytaus miesto žmonių lankomose vietose gimtų savotiška tradicija susiburti, pamuzikuoti. Visai nesvarbu, kad nesi profesionalas ir kokio tu amžiaus – svarbiausia nuotaika, muzika, kuri visus sujungia.
Renginyje savo viziją, kokia linkme galėtų eiti Alytus, pateikė ir iš Belgijos sugrįžęs ekonomistas Paulius Kunčinas. Jis teigė, kad Alytus galėtų tapti sveikatingumo, sporto ir aktyvaus gyvenimo paslaugų centru Europoje. Kaip kalbėjo P. Kunčinas, Alytus neretai vadinamas pramonės miestu. Tačiau, jo nuomone, ateityje daugelis pramonės darbų nyks, žmones čia pakeis robotai ir dirbtinis intelektas. Tam reikia ruoštis.
Ekonomistas stiprų progresą ir galimybes mato būtent paslaugų sektoriuje. Pasak jo, Alytuje sveikatingumo, sporto ir aktyvaus gyvenimo paslaugos turi puikias sąlygas vystytis. Čia nuostabi gamta, grynas oras, dviračių takai, Nemunas, vienas geriausių Lietuvoje baseinų ir darbštūs, atsakingi žmonės, galintys pritraukti svečius į Dzūkiją atvažiuoti pailsėti, atgauti jėgas. Žinoma, norint tai pasiekti, būtina investuoti į marketingą, reklamą, bendradarbiauti su kitais miestais.
Pasaulio alytiškių sambūryje netrūko ir kitų įdomių minčių. Čia pasisakė ne tik užsienio alytiškiai, bet ir vietiniai. Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė pristatė projektą „Mes galime! Kultūros sostinė Alytuje kasdien“. Taip pat buvo pristatytas naujas Alytaus miesto ženklas „Alytus Myliu“, kurį sukūrė menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai ir vizualinės komunikacinės specialistas Artūras Mažeika. Neda Karalevičiūtė papasakojo apie alytiškių sukurtą, dzūkišką tarmę populiarinantį prekės ženklą „Viecinis“.
Po diskusijų renginio dalyviai buvo kviečiami dalyvauti Pasaulio alytiškių forumo dirbtuvėse.