Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Pagerbtas tarptautinėje operacijoje žuvusio alytiškio atminimas

KAM strateginės komunikacijso ir viešųjų ryšių departamento inf.  •    •  14:56, 2019-08-22
Klevų g. kapinėse pagerbtas seržanto A. Jarmalavičiaus atminimas.
Lietuvos kariuomenės nuotr.

Ketvirtadienį, pagerbiant Lietuvos karių, žuvusių vykdant užduotis tarptautinėse operacijose,  Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėles prie Klevų gatvės kapinėse palaidoto seržanto Arūno Jarmalavičiaus atminimas.  

 

Alytiškis A. Jarmalavičius žuvo 2008 m. gegužės 22 d. per NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos užpuolimą ir apšaudymą.

Ketvirtadienį tarptautinėse operacijose žuvusių karių atminimas pagerbtas Alytuje ir Šiauliuose. Čia gėlės padėtos prie vyr. ltn. Normundo Valterio kapo Ginkūnų kapinėse.

 

Lietuvos kariai jau 25-erius metus dalyvauja tarptautinėse operacijose prisidėdama prie tarptautinių pastangų sukurti saugesnę aplinką ir stabilizuoti padėtį krizių apimtuose regionuose.

 

Nuo pirmojo Lietuvos taikos palaikymo būrio LITPLA-1, sudaryto iš 32 karių ir vadovaujamo kpt. Artūro Chrapko,  išvykimo į Kroatiją 1994 m. rugpjūčio 22 d., iki dabar misijų pobūdis ir geografija išsiplėtė iki dalyvavimo 3-juose žemynuose ir 1 vandenyne.

 

Deja, vykdant tarptautinių operacijų užduotis, žuvo vyresnysis leitenantas Normundas Valteris – 1996 m. balandžio 17 d. nuo sprogusios prieštankinės minos Bosnijoje ir Hercegovinoje ir seržantas Arūnas Jarmalavičius – 2008 m. gegužės 22 d. per NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos užpuolimą ir apšaudymą.

 

Iš viso per ketvirtį amžiaus tarptautinėse operacijose dalyvavo daugiau kaip 5,5 tūkst. Lietuvos karių, kurių dauguma  į jas vyko po kelis kartus. Jose mūsų kariai įgijo patirties, kaip planuoti ir atlikti operacijas, veikti kartu sąjungininkais įvairiomis sąlygomis. Ši patirtis ypač vertinga rengiantis savo krašto gynybai, kartu kariai ir patys tapo mokytojais – įgytą patirtį perduoda ir tiems, kuriems šiandien reikia jų kompetencijos ir žinių.

 

Šiuo metu Lietuva siunčia karius dalyvauti 11-je NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir kitose sąjungininkų suburtų koalicijų vykdomų tarptautinių operacijų Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Indijos vandenyne. Tarp jų – ir karinė mokymo operacija Ukrainoje, ES mokymo misija Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje, NATO operacijos Irake, Afganistane, ES operacija Indijos vandenyne, kt.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra