Paaiškėjo paminklo Dainavos partizanams idėjos autorius

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:52, 2017-10-11
Pirmąją vietą laimėjusio paminklo metalinio bunkerio autorius – vilnietis Rytas Jonas Belevičius.

Pasibaigus paminklo Dainavos apygardos partizanams sukūrimo konkursui ir paviešinus pateiktas idėjas, trečiadienį prieš pietus Alytaus miesto savivaldybėje atplėšti vokai su autorių pavardėmis. Tą pačią dieną miesto valdžiai įteikta paminklo statybai Pirmojo aikštėje prieštaraujančių alytiškių pasirašyta peticija.

 

Kaip teigė paminklo Dainavos apygardos 1944–1953 m. partizanams projektinės dokumentacijos parengimo ir projekto vykdymo pirkimo komisijos pirmininkas Mindaugas Matažinskas, pirmąją vietą laimėjusio paminklo metalinio bunkerio autorius – vilnietis Rytas Jonas Belevičius, antroji vieta atiteko klaipėdiečiui Gintautui Jonkui sukūrusiam obeliską, trečioji – paminklo „Gynėjo dvasia“ autoriams Tautvilui Povilioniui ir Aidui Bumbuliui iš Kauno.

 

Jeigu per numatytą laikotarpį konkurso rezultatai nebus apskųsti, pirmos ir antros vietos laimėtojams bus įteiktos 2 tūkst. eurų premijos, trečios - 1 tūkst. eurų premija. O Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ir Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimų centras inicijuos paminklo pagaminimą ir pastatymą.

 

Tam centras yra numatęs net 60 tūkst. eurų finansavimą.

 

Diskusijos dėl paminklo Dzūkijos krašto partizanams Alytuje tęsėsi ne vienerius metus. Svarstyta ir ginčytasi dėl tokio paminklo reikalingumo, vietos, kurioje jis galėtų būti pastatytas.

 

Vieni siūlė erdvę priešais Jaunimo centrą, kiti – Rotušės aikštėje, treti – Skardžiaus gatvėje ar prie Šv. Liudviko Bažnyčios. Vėliau nuspręsta, kad tinkamiausia vieta – rekonstruota Pirmojo Alytaus aikštė.

 

Visgi, kol kas dar nėra aišku, ar metalinis bunkeris tikrai bus pastatytas Pirmojo Alytaus aikštėje. Mat paskelbus apie konkurso rezultatus, alytiškiai aktyviai pradėjo priešintis paminklo Dainavos apygardos partizanams pastatymui minėtoje vietoje.

 

Spalio 11 dieną, beveik pustrečio šimto alytiškių pasirašyta peticija įteikta Alytaus miesto savivaldybės administracijai ir savivaldybės tarybos Peticijų komisijai. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai