Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Paaiškėjo, kas taps 24-uoju Alytaus miesto garbės piliečiu

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  12:23, 2019-05-23
S. Bondarevas.
Erikos Avižienienės nuotr

Alytaus miesto politikai ketvirtadienį vykusiame tarybos posėdyje nutarė, kad Alytaus miesto garbės piliečio vardas šiemet bus suteiktas bendrovės „Astra“ valdybos pirmininkui Semionui Bondarevui, už nuopelnus Alytaus miesto verslui, pasiekimus kuriant Alytaus pramonę, miesto vardo garsinimą, nuolatinę paramą sportui ir kultūrai, aktyvų dalyvavimą visuomeniniame miesto gyvenime.

 

Nors Alytaus miesto garbės piliečio vardui suteikti buvo siūlomos net penkios kandidatūros, politikai slapto balsavimo metu labiausiai palaikė būtent S. Bondarevą.

 

AlytusPlius.lt primena, kad tarp siūlomų kandidatų Alytaus miesto garbės piliečio vardo suteikimui taip pat buvo buvęs ilgametis Alytaus apskrities ligoninės vadovas Stasys Kudirka (po mirties), pedagogas, mokslininkas, buvęs Alytaus kolegijos direktorius Vytautas Lubauskas (po mirties), pedagogas, kompozitorius Juozas Karpavičius (po mirties), Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Statybininkų asociacijos narys, buvęs ilgametis Lietuvos inžinierių sąjungos Alytaus bendrijos pirmininkas Antanas Jonas Minkevičius.

 

Kiek balsų surinko kuris kandidatas, tarybos nariai gerbdami visus pasiūlytus kandidatus, neatskleidė.

 

Alytaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatuose yra numatyta, kad vieneriais kalendoriniais metais Alytaus miesto garbės piliečio vardas suteikiamas tik vienam asmeniui.

 

24-uoju Alytaus miesto garbės piliečiu išrinktas S. Bondarevas yra ilgametis AB „Astra“, kuri šiemet mini savo veiklos 90-metį, vadovas, jos generaliniu direktoriumi tapęs 1987 metais.

 

Jam vadovaujant įmonė nuolat modernizuojama, joje sutelktas ir išsaugotas stiprus inžinerinis potencialas, diegiamos inovatyvios ir aplinkai draugiškos technologijos.

 

AB „Astra“ yra didžiausia ir seniausia metalo apdirbimo įmonė Alytuje ir visoje Lietuvoje  ir vienas didžiausių darbdavių Alytuje – įmonėje dirba 250 žmonių. Jie gamina naujausios kartos sudėtingus įrenginius, kurių didžiąją dalį sudaro nerūdijančio plieno talpyklos. Tai – nestandartiniai gaminiai, kurių užsakovai yra garsios įvairių užsienio šalių įmonės. „Astros“ pagaminta produkcija eksportuojama į penkiasdešimt pasaulio šalių, įmonės gaminių yra visuose pasaulio kontinentuose, kuriuose gyvena žmonės.

 

S. Bondarevas yra ne tik „Astros“ vadovas, išvedęs įmonę į pasaulinius vandenis, bet ir aktyvus Alytaus miesto visuomeninio, sportinio, kultūrinio gyvenimo dalyvis bei rėmėjas.  Pats aktyviai dalyvauja sportinėje veikloje – yra tapęs Lietuvos sambo jaunučių, jaunių čempionu, dirbęs šios sporto šakos vaikų treneriu, šiuo metu aktyviai dalyvaujantis Lietuvos sambo sporto veteranų judėjime.

 


 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai