Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Nusikaltęs vaikas taip pat turi teises, kurias privaloma ginti

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija  •    •  16:28, 2019-09-05
Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Abromaitienė (viduryje) susitiko su Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus atstovais.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos nuotr.

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) vedėja Žaneta Abromaitienė, susitikusi su Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus atstovais sutarė bendradarbiauti vaiko teisių apsaugos srityje.

 

Alytaus mieste ir rajone yra 7 nepilnamečiai, kuriems taikoma probacija, tai yra nusikalstamą veiką padariusio asmens nubaudimo forma, kai nuteistojo socialinė reabilitacija ir kontrolė vykdoma ne laisvės atėmimo vietose. Probaciją galima pavadinti laisvės atėmimo bausmės alternatyva.

 

Visuomenė linkusi skirstyti žmones į gerus ir blogus. Dažnai neįsigilinus į aplinkybes, net ir vaikui, „užklijuojama blogiuko etiketė“, taip nesuteikiant jam galimybės įrodyti, kad tai netiesa.

 

„Nepaisant to, kad vaikas yra nusikaltęs, labai svarbu suteikti jam galimybę atsitiesti ir užtikrinti, kad jo teisės nebūtų pažeidžiamos, kad jis nepatirtų diskriminacijos ar psichologinio smurto apraiškų iš aplinkinių“, - teigė Ž. Abromaitienė.

 

„Vos kilus įtarimui apie galimus vaiko teisių pažeidimus, nedelsdami pranešame policijai arba vaiko teisių apsaugos specialistams. Lankant probuojamuosius asmenis, visuomet atkreipiame dėmesį, ar be probacijos sąlygų pažeidimų asmuo nepažeidžia ir kartu gyvenančių vaikų teisių“, - teigė Gitana Kamandulienė, Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus specialistė.

 

Svarbu paminėti ir tai, kad Probacijos tarnyba teikia ir nemokamas mediacijos paslaugas, kas labai svarbu sprendžiant įvairius ginčus, neretai susijusius ir su vaiko interesais.

 

„Yra buvęs atvejis, kai mediacijos paslaugų prireikė vaikui bendraujant su motina. Vaikas teigė, kad pernelyg apkraunamas namų ruošos darbais bei jaunesnių brolių, seserų priežiūra. Džiugu, kad mediacijos metu buvo priimtas ir vaiką, ir motiną tenkinantis susitarimas“, - darbo patirtimi dalijosi Jurga Vaišnienė, Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus mediatorė.

 

Pasitarimo metu buvo nutarta nepertraukiamai bendradarbiauti, keistis turimomis žiniomis, siekiant bendrų teigiamų rezultatų vaiko gerovės srityje.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra