Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nors buvo suremtos ietys, verdiktas aiškus: būsimų priešmokyklinukų tėvams teks ruoštis pokyčiams

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:22, 2024-03-28
Sprendimo projektą pristatė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė.

Nors kai kurie būsimų priešmokyklinukų tėvai aktyviai priešinosi tam, kad tam tikruose lopšeliuose-darželiuose būtų mažinamas priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius, o dalis vaikų turėtų pereiti mokytis į bendrojo ugdymo mokyklas, visgi naujovėms teks pasiruošti. Alytaus miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė sprendimui, kuris ir lems pokyčius.

 

Kovo 28-ąją dieną vykusiame posėdyje buvo prašoma pritarti parengtam sprendimo projektui, kuriuo nuo 2024 metų rugsėjo 1 dienos būtų nustatytas priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius lopšeliuose-darželiuose, mokyklose-darželiuose ir bendrojo ugdymo mokyklose.

 

Balsų dauguma sprendimui pritarta. Už balsavo 19 tarybos narių, 6 buvo prieš ir 1 susilaikė.

 

Tai reiškia, kad daugelyje lopšelių-darželių priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius sumažės. Tėvai turės galimybę rinktis bendrojo ugdymo mokyklose  naujai suformuotas priešmokyklinio ugdymo grupes. Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ ir pradinėje mokykloje „Sakalėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupės bus neformuojamos visai.

 

Posėdžio metu – dar viena tėvų viltis

 

Alytaus miesto savivaldybės meras, tarybos nariai, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja buvo gavę lopšelius-darželius „Obelėlė“ ir „Linelis“ lankančių vaikų tėvų prašymus nepritarti minėtam sprendimui ar bent jau klausimą atidėti. Tėvai pateikė ir parašus.

 

Lopšelio-darželio „Obelėlė“ būsimų priešmokyklinukų tėvų atstovė pasisakė ir tarybos posėdžio metu. Ji dar kartą prašė atidėti sprendimo priėmimą, priminė, kad 38 tėvai pareiškė valią likti lopšelyje-darželyje. Ji teigė, kad tėvai miesto vadovui, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjai pateikė virš 30 klausimų, bet į juos atsakyta nebuvo.

 

„Tik nurodė, kad šį klausimą svarstys taryba. Dabar galiojanti tvarka mums tinkama, kadangi dalis tėvų, apsisprendę rinktis mokyklas, tokią galimybę turi. O tie, kurie nori likti darželyje – taip pat gali laisvai rinktis. Šiuo metu siūloma priverstiniu būdu iškelti vieną grupę. Tėvams tai nepriimtina ir pažeidžia jų teisę į pasirinkimą“, - kalbėjo mama.

 

Lopšelių darželių vadovės ragino pokyčiams pritarti

 

Posėdžio metu pasisakė ir lopšelio-darželio „Du gaideliai“ direktorė, laikinai einanti ir lopšelio-darželio „Linelis“ vadovo pareigas, Vitalija Vitkauskienė. Ji išsakė prešingą nuomonę ir kvietė tarybos narius pritarti sprendimui, nurodydama argumentus, kodėl tą reikėtų padaryti.

 

„Laikas keičiasi, keičiasi ir pasirinkimai. Noriu paprieštarauti tėvams, kad jie neturi pasirinkimo. Mieste yra pakankamai formuojamų priešmokyklinio ugdymo grupių, tad pasirinkimas yra“, - sakė V. Vitkauskienė.

 

Jai antrino ir lopšelio darželio „Nykštukas“ direktorė, laikinai einanti Piliakalnio progimnazijos vadovės pareigas, Daiva Rekštienė.

 

„Bendruomenė pasisako už. Nusprendėme, kad jeigu einame į mokyklą, tai einame visi kartu, reiškia – dvi grupės. Diskusijų buvo labai daug,  bet esu dėkinga bendruomenei, nes jie galvoja ne tik apie priešmokyklinio ugdymo vaikų gerovę, tačiau ir apie tuos, kurie pasilieka darželyje. Mes pokyčių nebijiome, esame atviri. Nerimo turime, bet tikimės, kad techninius klausimus išspręsime kartu bendradarbiaudami“, - kalbėjo D. Rekštienė.

 

Skriejo opozicijos strėlės

 

Nepritarimą sprendimo projektui reiškė ir opozicijos nariai. Valerijus Vencius teiravosi, kokiais motyvais vadovaujantis taip skubama.

 

Kaip nurodė klausimą pristačiusi Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė, skubėjimo nėra. Pasak jos, tam laikas jau seniai atėjęs. Taip pat vedėja nurodė eilę argumetų, kokią naudą vaikams duos priimtas sprendimas: greita ir neskausminga mokinių adaptacija mokykloje, galimybė gauti integruotą ugdymą, veiklos specialiam ugdymui pritaikytose erdvėse, įrengiami atskiri priešmokykliniai korpusai, kur bus ne tik pritaikytos erdvės ugdymui, bet ir poilsiui. Taip pat veiks prailgintos dienos grupės pagal tėvų poreikį, atsiras galimybė rinktis iš būrelių gausos, padidės ugdymo kokybė ir kt.

 

Visgi V. Vencius tvirtino, jog, jo nuomone, tėvams yra sudaromos kliūtys pasirinkti norimą ugdymo įstaigą ir teiravosi, kodėl grupės mažinamos tik tam tikruose lopšeliuose-darželiuose, o ne visuose. Taip pat teigė, kad  mokyklose yra dvi problemos – augantis smurtas ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų vartojimas. Tarybos narys nuogąstavo, kad 5-6 metų vaikus norima perkelti potencialiai toksišką aplinką.

 

Kaip tikino L. Šernienė, tikrai nėra tiek vietų, kad visus priešmokyklinukus iš darželių būtų galima iškelti į mokyklas.

 

Jurgis Valiūnas sprendime įžvelgė diskriminacijos apraiškų tėvų ir jų vaikų atžvilgiu, mat kėlė klausimą, kodėl vienur grupės mažinamos, kitur – neliečiamos visai.

 

„Jokios diskriminacijos čia nėra, kadangi mes perkeliame vaikus į greresnes sąlygas. Nebent pavydės tie, kurie netilps į mokyklas, bet turime tikslą ateityje iš lėto visas priešmokylinio ugdymo grupes perkelti į bendrojo ugdymo mokyklas. Ar tai leisime ar neleisime – priklauso nuo tarybos narių“, - teigė L. Šernienė.

 

Valdas Račkauskas atkreipė dėmesį, jog jei tai numatyta įgyvendinti palaipsniui, kodėl nesudaromos galimybės norinčioms įstaigoms pereiti į mokyklas, o kitiems dar palaukti.

 

„Nesutinku su tuo, kad mes kažką ribojame. Aš save laikau švietimo profesionale, tikrai esu pasiekusi tam tikrų rezultatų su savo bendruomenėmis ir žinau, kaip veikia švietimo procesai organizacijose. Kaip ir žinau tai, kokį didelį pliusą toks sprendimas duos ugdymo kokybės gerinimui“, - teigė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja, atkreipusi dėmesį, kad kai kur toji ugdymo kokybė šiuo metu išties kelia nerimą.

 

Kalbos – ir apie mero žmoną

 

Povilas Labukas klausė kolegų, kiek iš jų realiai buvo nuvykę į įstaigas, kurias palies pokyčiai, ir savo akimis pamatė tikrąją padėtį.

 

„Jei nuvyktumėte ir pasižiūrėtumėte, jums tas klausimas pasirodytų visiškai kitaip. Netikrinimas realios situacijos ir tikėjimas tik tuo, kas mums sakoma, yra didelė problema. Suklusčiau: kas kitas, jei ne artimiausias žmogus merui gali žinoti realią situaciją, kai antruoju numeriu pasirašo to paties šeimos ūkio asmuo ir aiškiai išreiškia valią? Tai yra mero žmona“, - teigė P. Labukas, atkreipęs dėmesį, kad sprendimui prieštarauja ir parašą kartu su kitais tėvais padėjusi mero žmona.

 

Atsaką jam, reaguodamas į tai, kad buvo paminėtas jam artimas žmogus, turėjo ir N. Cesiulis.

 

„Kai turėsi, jei turėsi žmoną, tai suprasi, kad šeimoje yra demokratija, ir suaugę žmonės gali turėti savo vienokią ar kitokią nuomonę. Nesvarbu, ar tai bebūtų mero, ar kažkieno kito žmona“, - sakė N. Cesiulis.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai