Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Nesutvarkyta Kauno gatvės atkarpa – iššūkis ir rizika pėstiesiems

Ina Grigūnaitė  •    •  10:26, 2019-10-09
Tokiu Kauno gatvės kelkraščiu tenka vaikščioti pėstiesiems.
Alytusplius.lt nuotr.

,,Kaskart einant netvarkyta Kauno gatvės atkarpa, kuri prasideda nuo ,,Orlen“ degalinės, tenka rizikuoti gal net gyvybe, nes kelkraštis be galo siauras ir duobėtas, o eismas - be galo intensyvus“, - pasakojo alytiškė Irutė, kuriai dažnai tenka praeiti šiuo Kauno gatvės ruožu.  

 

Moters teigimu, juo vaikščioti pavojinga, bet kol kas kitos išeities nėra .

 

Irutės teigimu, su dideliu iššūkiu tenka susidurti  aplenkiant Kauno gatvėje, ties mašinų remonto dirbtuvėmis, surikiuotas mašinas. Tuomet tenka eiti jau ne kelkraščiu, o važiuojamąja kelio dalimi, kuria nuolat rieda automobiliai.

 

Kauno ir aplinkinių gatvių gyventojai taip pat yra nepatenkinti šia nesutvarkyta Kauno gatvės atkarpa. Žmonės negali suprasti, kodėl buvo suremontuota didžioji šios gatvės dalis, o nedidelė atkarpa palikta likimo valiai. Kai kurie net pradėjo abejoti, ar tik nesibaigia miesto riba ties ,,Orlen“ degaline.

 

,"Reikia tiek nedaug, tik išasfaltuoti bent nedidelį šalia kelio esantį takelį, kad jaustumėmės saugesni, ramesni ir laimingesni“, - sakė Irutė.

 

Šią nesutvarkytą gatvės atkarpą nemažai žmonių turi įveikti norėdami nueiti į Jaunimo parką. ,,Keliauja ten ir mamos su vaikais, ir vyresni vaikai važiuoja dviračiais, ir mes, senjorai, pėdiname pailsėti ir pakvėpuoti tyresniu oru“, - sakė vienas Kauno gatvėje gyvenantis  senjoras.

 

Žmonės pasakojo, kad vasarą pavasarį, kai šilta ir sausa, į parką jie eina tiesiog per žolę. Deja, šaltuoju sezonu, tai neįmanoma, nes peršlampamos kojos. 

 

Kauno gatvės gyventojai prisimena, kad ilgą laiką šioje gatvėje nebuvo netgi pėsčiųjų perėjos, o vaikams, einantiems į mokyklas, tekdavo pereiti į kitą kelio pusę. Tik didelio susitelkimo ir visų bendrų  pastangų dėka tuomet pavyko vietos valdžiai įrodyti, kad pėsčiųjų perėja būtina. Dabar vietiniai gyventojai džiaugiasi, kad bent tiek pavyko pasiekti.

 

"Kad vietos valdžia suprastų, su kokiais iššūkiais mes susiduriame Kauno gatve  nuo ,,Orlen“ degalinės eidami į Jaunimo parką, turėtų šiuo kelio ruožu ne pravažiuoti automobiliais, o tiesiog praeiti pėsčiomis“, - kalbėjo pašnekovai.

 

Alytaus mieto savivaldybės ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė paprašyta pakomentuoti situaciją, teigė, kad tokių gatvių, kuriose gyventojai susiduria su nepatogumais ir jaučiasi nesaugūs dėl neįrengtų šaligatvių, yra ne viena.


 
"Yra sudarytas  Alytaus takų ir šaligatvių įrengimo ir remonto eiliškumo sąrašas. Jame yra surašyti visi miesto pėsčiųjų, pėsčiųjų ir dviratininkų takai ir šaligatviai, nustatyti jų vertinimo kriterijai. Į šį sąrašą, kaip prioritetinė, yra įtraukta ir Kauno gatvė“, - kalbėjo P. Raškauskienė. Jos teigimu, nesutvarkytame šios gatvės ruože yra numatyta įrengti šaligatvį, skirtą pėstiesiems ir dviratininkams. Bet kada tai įvyks, kol kas neaišku.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra