Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Neprarandant pagrindo - Tėvynės

R. Šarknickas - LR Seimo narys, Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas  •    •  16:42, 2022-08-24
R. Šarknickas.

Baltijos kelias įrodė, kad trijų buvusių valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos nepriklausomybės atkūrimo siekia ne tik tautiniai judėjimai – Sąjūdis, Liaudies frontai, bet visos minėtos tautos, kad visos trys tautos ir joms vadovaujantys judėjimai pasirinko ne prievartinį, o teisinį parlamentinį išsivadavimo kelią. 

 

Renginio organizuotumas ir rimtis SSRS vadovybei ir pasauliui parodė šių kraštų visuomenės brandą ir susitelkimą. Ne be šios akcijos politinio, visuomeninio ir net vizualinio įspūdžio SSRS antrasis Liaudies deputatų suvažiavimas, nors su tam tikromis išlygomis, bet pripažino, kad Molotovo-Ribentropo paktas ir slaptieji protokolai prieštarauja tarptautinei teisei, kad Baltijos valstybių suverenitetas neteisėtai sutryptas. 

 

Tai buvo viena svarbiausių masinių akcijų, aukščiausia emocinė tautų solidarumo apraiška.

 

Mūsų vienybės kelionė neturi sustoti, Baltijos kelio minėjimai yra reikšmingi iki dabar, ir jie liks amžinai, visada, ateinančios kartos turi žinoti, su visa dvasia, su lietuviškomis etninėmis žemėmis, kalba, regionų tradicijomis, kad mes esame, buvome ir būsime lietuviais. 

 

Tą turi daryti kiekviena mūsų karta, karta iš kartos, nežiūrint politinių ar kitų vertybinių skirtumų, pagrindas yra Lietuvos valstybė. Pagrindinis Lietuvos įstatymas yra Konstitucija, ten yra visi pagrindiniai dalykai, kuriuose galima diskutuoti neprarandant pagrindo -Tėvynės.

 

 

Rugpjūčio 23-oji – Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena. Šią dieną prieš metus kelio Vilnius – Ukmergė 47 kilometre buvo iškilmingai atidengtas ir pašventintas skulptoriaus Mindaugo Junčio sukurtas paminklas Alytaus krašto žmonėms, stovėjusiems 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos kelyje.

 

Man ir mano bičiuliams, alytiškiams buvo garbė kartu prasmingai paminėti Baltijos kelio vienybės dieną prisiminimais, dainomis!

 

Dėkoju už kvietimą tarti žodį, Lietuvos sąjūdžio Alytaus miesto skyriaus tarybos pirmininkui, iniciatyvinės grupės Baltijos kelio atminimui įamžinti vadovui Rimantui Liegui, Alytaus savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Vytuoliui Valūnui bei Alytaus Sąjūdžio dalyviams! 

 

Laikai labai nelengvi, būkime vieningi, vardan Lietuvos!

Rekomenduojami video:
Komentarų nėra