Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nepilnametė atvėrė širdį: „Šeimos centre patyriau košmarą, bet džiaugiuosi, kad vėl esu su mama“

Raimonda Bernatavičienė, Daina Baranauskaitė  •    •  14:58, 2022-11-04
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas nuotr.

Alytaus policijos pareigūnams ketvirtadienį paskelbus informaciją apie dingusią nepilnametę, istorija pasisuko netikėta linkme. Po įrašu apie jos dingimą komentarus tuojau pat ėmė rašyti pati mergina. Ji viešai metė baisius kaltinimus Alytaus miesto šeimos centrui, iš kurių pasišalino. Išskirtinai portalui AlytusPlius.lt nepilnametė savo istoriją sutiko papasakoti viešai. Komentarą pateikė ir jos mama.

 

Geriausia pas mamą

 

„Šeimos centre aš praleidau tris savaites, bet prisižiūrėjau tiek, kad užteko. Labiausiai įsiminė vieno auklėtojo elgesys su vaikais – tai buvo baisu. Negalėjau ten būti, viso to matyti, todėl pabėgau. Dabar galiu pasakyti viena: niekur nėra geriau kaip pas mamą“, - pasakojo nepilnametė.

 

Ji teigė, kad pasišalino spalio 31 dieną, bet jos paieška buvo paskelbta tik vakar. Pasak merginos, iki tol niekas apie dingimą nepranešė net jos mamai.

 

Nepilnametė teigė, kad šeimos centre teko matyti smurtą prieš vaikus, sulaukti grasinimų. Apie tai ji viešai rašė ir socialiniame tinkle.

 

Nepilnametė pasakojo pirmą kartą susidūrusi su policijos pareigūnais, o iš visos šios istorijos supratusi, jog, kad ir kaip bebūtų, geriausia jai yra būti su savo mama.

 

Mergina neneigė, kad būta nesutarimų, paauglystės maištavimų, kilusių dėl patėvio, kurio namuose jau nebėra, tad viskas taip ir pasisuko.

 

„Nenoriu net pagalvoti apie tai, kas vyko šeimos centre ar ten grįžti“, - tvirtino ji.

 

Mama: buvome kaip vienas kumštis

 

Tuo tarpu merginos mama teigė, kad tuomet, kai policija išplatino informaciją apie jos dingimą, greičiausiai, visi pagalvojo, kad ji yra bloga mama, savo vaiką uždariusi valdiškoje įstaigoje.

 

„Viena auginu tris vaikus. Jų tėvas miręs. Anksčiau buvome kaip vienas kumštis. Prasidėjo paauglystė, dukra nenorėjo su manimi gyventi, nusprendė glaustis pas draugę, tad mano pačios iniciatyva ji buvo apgyvendinta šeimos centre, kad jai būtų saugiau. Tačiau man motinystės teisės nėra apribotos. Dukros pasakojimas mane sukrėtė. Dabar mums abiems svarbiausia, kad tiesiog esame viena šalia kitos, kad ir kokios negandos bebuvo“, - pasakojo mama.

 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

 

Dar vienas netikėtas posūkis šioje skandalingoje istorijoje tas, kad Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas penktadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriuo bus siekiama išsiaiškinti kas vyko Šeimos centre.

 

„Policijos pareigūnai, reaguodami į merginos komentarus (AlytusPlius.lt Facebook paskyroje - red.) po jos dingimo bei gavę iš Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistų raštą, o šiandien apklausę dingusią ir vėliau atsiradusią nepilnametę, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso  140 str. 3 dalį (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas, kai nurodyta veika padaroma mažamečiui arba kankinant nukentėjusį asmenį – red.)“ – komentavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė.

 

Ji patikslino, kad bus aiškinamasi, ar Šeimos centro darbuotojas nesukėlė fizinio skausmo ar nesutrikdė sveikatos mažamečiams.