Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Neįprastas vaizdas Alytuje: šeši žirgų traukiami vežimai

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  12:06, 2018-05-29
Alytiškius nustebino neįprastas vaizdas.
Vilmos nuotr.

Alytiškius pirmadienį nustebino neįprastas vaizdas: miesto gatvėmis dardėjo žirgais pakinkyti vežimai, o juose – senoviniais apdarais pasipuošę vadeliotojai. Gyventojai tokius ne kasdien sutinkamus keliautojus pasitiko mojuodami, šypsodamiesi, o kiti kinkinius suskubo fotografuoti, kad galėtų parodyti ir kitiems.

 

Paaiškėjo, kad šeši žemaitukų veislės žirgų traukiami vežimai per įvairius Lietuvos miestus ir kaimelius traukia į Anykčių rajone, Niūronyse, birželio 2 dieną vyksiančią kultūros ir žirgų sporto šventę „Bėk bėk, žirgeli“.

 

Toks tradicinių kinkinių žygis su žemaitukų veislės žirgais vyksta jau ketvirtą kartą. Iš Punsko iškeliavę vadeliotojai patraukė link Lazdijų, pirmadienį pasiekė Alytų, o antradienį tęsia žygį link Žiežmarių, Čiobiškio, Kernavės, Želvos, Anykščių.

 

„Tačiau pirmą kartą maršrutas driekiasi per Dzūkiją. Alytuje mums tokiu būdu keliauti dar neteko. Tokį maršrutą pasirinkome tam, kad prie mūsų prisijungti galėtų ir dzūkai. Važiuodami čia sulaukėme daug malonių žmonių reakcijų. Jie ir mojavo, ir šypsojosi. Dzūkai draugiški žmonės, siunčiame jiems linkėjimus“, - pasakojo žygio dalyvis ir organizatorius Mindaugas Karčemarskas.

 

Žygyje dalyvauja žemaitukų augintojai, keliautojai, senovės amatus puoselėjantys žmonės. Į kelionę žirgų traukiamais vežimais leidosi ir Ramūnas Buinauskas bei Donatas Marčinskas iš Lazdijų rajono.

 

Praėjusią naktį žygio dalyviai praleido Alytaus rajone, Vaisodžiuose, svetingų žmonių sodyboje.

 

„Dėkojame Linai ir Dariui, kurie mus taip svetingai priėmė. Kėlėmės ketvirtą ryto ir vėl leidomės į kelią. Kelionė žirgams nelengva, tvyro dideli karščiai. Vis stojame pailsėti, kad žirgai atsigaivintų. Paskui traukiame toliau“, - kalbėjo M. Karčemarskas.

 

Vadeliotojai vežimuose vežasi įvairių prekių, kurias parduos šventės metu. Čia ir natūralios žolelės, ir moliniai indai, ir pintinės.

 

Žygio metu teks įveikti kelis šimtus kilometrų.

 

Tradicinio kinkinių žygio sumanytojas  – žemaitis Vaidotas Digaitis, taip pat dalyvaujantis šiųmečiame žygyje.

 

Kaip nurodo organizatoriai, žygio tikslas – skleisti senąsias važiavimo žemaitukais į muges tradicijas, atgaivinti senovinių pakinktų ir medinių vežimų gamybos amatus, tobulinti vadeliotojų įgūdžius bei formuoti Lietuvos kaip senas žirgininkystės tradicijas puoselėjančios šalies įvaizdį.

                                     

Komentarų nėra