Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Naktiniame danguje užfiksavę neįprastą vaizdą klausia: kas tai? (VIDEO)

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:01, 2024-06-10
Meteorologas paaiškino, kas užfiksuota vaizdo įraše.
Stop kadras iš vaizdo įrašo.

Prienų miesto gyventojai naktį danguje užfiksavo keistą reiškinį. Jame buvo matyti vienoje linijoje išsidėsčiusios, mirksinčios, skrendančios švieselės. „Negi ateiviai?“ – juokaudami klausė skaitytojai, pasidalinę vaizdo įrašu su redakcija.

 

Kaip informavo meteorologas Gytis Valaika, įraše matomos švieselės yra Elono Musko Starlink (sparčiojo interneto) palydovų „traukinukas“. 

 

Vaizdo įrašą peržiūrėsite paspaudę ČIA.

 

„Iš pradžių paleidus jie būna vienas šalia kito bei skrieja arčiau Žemės, po kiek laiko tarpai tarp Starlink palydovų padidėja ir jie palengva nutolsta nuo mūsų planetos. Galop palydovai prasisklaido ir nusistovi tam tikroje orbitoje (apie ~500-550 km aukštyje virš Žemės). Tokio palydovų traukinuko nebelieka ir būna nepastebimi“, - komentavo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiasis specialistas G. Valaika.

 

Pasak jo, Starlink palydovų traukinukai karts nuo karto praskrenda bei būna matomi ir iš mūsų šalies, bei atrodo ganėtinai įspūdingai stebint gyvai. 

 

Kada tiksliai praskris Starlink palydovų traukinukas – galima susižinoti čia: https://findstarlink.com/

 

Meteorologas G. Valaika anksčiau taip pat yra dalinęsis taip vadinamų palydovų „traukinukų“ vaizdo įrašais. Juos galite peržiūrėti čia:

 

https://www.facebook.com/OraiIrKlimatasLT/videos/403990398971093


https://www.facebook.com/vitanas/videos/695650595650719

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai