Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Lietuvos miestų diasporų atstovai šį savaitgalį renkasi Dzūkijoje bendram darbui

Pasaulio alytiškių bendruomenės informacija  •    •  12:10, 2023-08-10
Pasaulio alytiškių bendruomenės nuotr.

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 11 - 13 dienomis, Pasaulio alytiškių bendruomenė suburs įvairių miestų ambasadorius į vasaros kūrybines dirbtuves Dzūkijoje.

 

Dirbtuvių tikslas – kūrybinis darbas, kurio metu gims bendradarbiavimo su diaspora strategija ir veiklos planas su tikslais savo miestui. 

 

„Jau senokai brendo mintis sukviesti į vieną vietą Alytaus ambasadorius, kartu sutarti, ką toliau darom. Tad kai pavyko laimėti Užsienio reikalų ministerijos paskelbtą konkursą nevyriausybinėms organizacijoms ir gauti dalinį finansavimą tokiam veiksmui, tapo įmanoma įgyvendinti senai brendusią mintį ir dar plačiau – jungiasi ne tik Alytaus, bet ir kitų miestų atstovai“, – pasakoja Pasaulio alytiškių bendruomenės pirmininkė Vilija Ramanauskienė.

 

Pasaulio alytiškių noras – suburti kuo įvairesnes patirtis, tad be Alytaus miesto, prisijungs Druskininkų, Varėnos, Panevėžio ir Tauragės ambasadoriai bei žmonės, dirbantys su diaspora. 

 

Kūrybinėse dirbtuvėse gimusį rezultatą Pasaulio alytiškių bendruomenė pristatys ir Alytaus m. savivaldybei ir alytiškiams, o strategija galės naudotis ir kitos savivaldybės bei nevyriausybinės organizacijos. 

 

Profesinės patirtys iš skirtingų šalių padės sukurti planą, padėsiantį burti diasporos atstovus, kviesti žmones prisidėti prie savo miestų, regionų klestėjimo. Kūrybinė darbo grupė sukurs 10 metų strategiją su siūlomis miestų diasporos strateginėmis veiklos kryptimis ir būdais jas įgyvendinti. Kiekviena savivaldybė galės prisitaikyti dokumentą pagal savo poreikius bei galimybes. 

 

Kūrybinėje stovykloje dalyvaus lietuviai gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Airijoje, Liuksemburge, Švedijoje, taip pat ir kituose Lietuvos miestuose, nei jų gimtieji namai.

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai