Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Porolono gamykloje plušėjo gausios ugniagesių pajėgos

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:39, 2024-06-13
Mokomosios pratybos.
AlytusPlius.lt nuotr.

Ketvirtadienio rytą į Alytaus rajone, Jurgiškių kaime, esančią porolono gamyklą „Vita Baltic International“ skubėjo gausios ugniagesių pajėgos. Buvo pranešta, kad sandėlyje įsiplieskė gaisras. Laimei, šis įvykis buvo tik imitacinis, kadangi Alytaus ugniagesiai čia organizavo didelio masto mokomąsias pratybas.

 

„Pranešimas apie tariamą įvykį gautas 10 val. Mokomųjų pratybų metu imitavome dėl piktybinio išpuolio kilusį gaisrą, kuomet, nukenksminant užpuoliką, buvo detonuotas sprogstamasis, padegamasis įtaisas. Sandėlis, kuriame neva tai kilo gaisras, yra apie 1500 kvadratinų metrų ploto. Buvo imituota, kad taipogi dega ir porolono ritiniai“, - apie pratybas pasakojo Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Povilas Armanavičius.

 

Pratybų metu buvo pasitelktos aštuonios autocistrenos, taip pat autokopėčios, aštuoni lafetiniai ir keturi rankiniai gaisriniai švirkštai. Vyko sandėlio gesinimo darbai. Taipogi viename sandėlių reikėjo  atlikti aušinimo ir cheminių medžiagų vėsinimo darbus, kad  šios neužsidegtų. Buvo siekiama apsaugoti, kad gaisras neišplistų į šalia esančias patalpas.

 

VIDEO galite peržiūrėti paspaudę ČIA.

 

Imitacinio gaisro metu taip pat vyko žmonių gelbėjimo darbai  – sandėlyje buvo rasti tariamai du sužeisti asmenys, kurie buvo perduoti atvykusiems medikams.

 

„Pratybų metu, net jei ir yra padaroma klaidų, iš jų galima pasimokyti, kad taip nenutiktų ateityje. Ugniagesiai įgauna praktikos, patirties ir, nutikus realiam įvykiui, mažiau stresuojama, galima operatyviau priimti reikiamus ir teisingus sprendimus“, - sakė P. Armanavičius.

 

Jis pabrėžė, kad gelbėjimo procese – ar tai būtų gaisro gesinimas, ar pagalba žmogui – labai svarbus komandinis darbas, visi turi dirbti kaip vienas kumštis. Veiksmai privalo būti koordinuoti, aiškūs ir suprantami vieni kitiems.

 

Porolono gamykloje mokomosios pratybos vyksta nebe pirmą kartą. Kaip sakė P. Armanavičius, šis objektas pasirinktas atsižvelgiant į tai, kad jis yra pavojingas tiek gaisro kilimo atžvilgiu, tiek tikimybe, jog gali įvykti cheminė avarija ir išsilieti žmonėms pavojingos medžiagos. Tad ugniagesiai praktikuojasi, kaip elgtis tokiais atvejais, kaip, esant būtinybei, greitai reaguoti ir kuo greičiau likviduoti gaisrą.

 

Pratybų metu buvo įrengtas gaisro gesinimo štabas, dalyvavo ugniagesiai iš Prienų, Lazdijų, Varėnos. Apie įvykį buvo informuotos ir kitos tarnybos, kurios savo ruožtu atliko tokiu atveju būtinus veiksmus. 

 

 

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai