Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Lazdijuose - pareigūnų dėmesys eismo saugumui

Alytaus apskrities policijos komisariato inf.  •    •  13:40, 2022-08-19

Alytaus apskrities policijos pareigūnai Lazdijų rajone rugpjūčio 8-9 dienomis kartu su Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – LTSA) vykdė prevencinę akciją ir didžiausią dėmesį skyrė eismo saugumo keliuose reikalavimams. Šios tarpinstituciniu principu organizuotos akcijos metu Lazdijų rajono keliuose buvo tikrintos sunkiasvorės transporto priemonės, stebint ar kroviniai vežami nepažeidžiant nustatytų svorio ir vežimo reikalavimų. Už viršytą didžiausią leistiną bendrą masę (40 tonų) yra numatyta administracinė atsakomybė ir tomis dienomis buvo sulaikyti 5 miškavežiai už Administracinių nusižengimų kodekso 459 str. 4, 5 ir 6 dalyje numatytus nusižengimus. Automobiliai buvo nugabenti į konkrečią vietą ir pasverti, taip nustatant bendrą krovinio masę.

 

Visiems transporto priemonių vairuotojams ir įmonių vadovams buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai. 4 automobiliai priklausė Lenkijos Respublikos įmonėms, o didžiausią leistiną masę daugiau nei 17 tonų viršijusi transporto priemonė registruota Lietuvoje, Šalčininkų rajone, esančioje įmonėje. Šios transporto priemonės 33 metų vairuotojas bendrai už vežimo taisyklių pažeidimus (pavyzdžiui, gabenant netinkamai prisegtą krovinį, viršsvorį ir pan.) yra baustas penkis kartus. 

 

Už tai, kad vežamas krovinys viršija didžiausią leidžiamąją masę vyriškiui buvo surašytas protokolas ir jam gresia bauda nuo devynių šimtų iki dviejų tūkstančių eurų.