Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Ką Alytui išpranašavo žvaigždės?
Miestai, kaip ir žmonės, turi savo gimtadienius. Miestai, kaip ir žmonės, turi savo horoskopus. Kokį likimą žvaigždės lėmė netrukus savo gimtadienį minėsiančiam Alytui? Atsakymo į šį klausimą ieško miesto horoskopą sudariusi astrologė Ariana.
Alytusplius portalas pateikia jos įžvalgas.
Alytus – vienas seniausių Lietuvos miestų. Pirmą kartą jis buvo paminėtas 1377m.. Tačiau oficiali Alytaus miesto data yra laikoma 1581 birželio 15 d., nuo tada, kai Lietuvos didysis kunigaikštis Steponas Batoras suteikė Alytui Magdeburgo teises ir herbą.
1581 birželio 15 d. Saulė svečiavosi ne Dvynių ženkle kaip būtų dabar, o Vėžio ženkle! Tuo metu, XIV – XVI a., birželio mėnesiais Saulė buvo Vėžio ženkluose.
Taigi, Alytus pradėjo savo egzistavimą būdamas „Vėžio ženklo atstovu“, ir tik po šimto metų, nuo 1681 m. birželio 15 d., ir iki dabar, tęsia savo kelią kaip „Dvynių ženklo atstovas“. Čia panašiai kaip ir žmonės, tarkim, gimę bet kurio mėnesio 22 d., vieną kartą laikomi vienu ženklu, kitą kartą kitu - dėl keliamųjų metų.
Kas šimtą metų keitėsi planetų padėtis, pradedant nuo Saulės pozicijos: nuo 1377 m. 200 metų birželio mėnesiais ji buvo Vėžio ženkle, ir baigiant kitų planetų išsidėstymais zodiako ženkluose.
Visgi užuomazga į Dvynių ženklą šiam miestui atsirado jau XV a., kai tik atsirado „antrasis“ Alytus: du „regionai“ – Dvyniai.
Įdomu tai, kad 1581 birželio 15 d. Dvynių ženkle buvo pats Merkurijus, o tai ir yra Dvynių ženklo šeimininkas. Jis buvo kaip ir „savo vietoj“, vadinasi, išryškina ir Dvynių ženklą. Tiesa, tą dieną Dvynių ženkle dar svečiavosi ir Venera – harmonijos planeta.
Taigi, 1581 birželio 15 d., Alytaus horoskope Saulė tekėjo Vėžio ženklu.
Žmogaus horoskope tai pirmiausiai simbolizuoja sąmonę, vidines charakterio savybes. Miesto ar valstybės horoskope tai reiškia, kad Alytus buvo gyvenvietė, kurios visuomenė didžiausią dėmesį skyrė savo genčiai.
Panašiai, kaip žmogus, gimęs po Vėžio ženklu, skiria dėmesį šeimai, giminei ir artimiesiems, namams, tėvų žemei, gamtai, religijai, istorijai, kapams ir pan. Vietovės atžvilgiu, Saulė Vėžio ženkle byloja apie drėgnesnį klimatą, esamus vandens telkinius, gyvybingą gamtovaizdį. Toks buvo Alytus tuo metu. Tačiau šis miestas patyrė daug netekčių per nemažą laiko tarpą, astrologiškai – dėl dviejų pagrindinių priežasčių.
Pirma: 1581 m. birželio 15 d., kartu su Saule Vėžio ženkle buvo dar ir Karminis mėnulio mazgas – KETU, dar kitaip vadinamas „Drakono uodega“. Jis byloja apie tokius karminius procesus, kuriuos į galima palyginti su „užsidarančia programa“.
Antra: 1581 m. birželio 15 d. Saulė turėjo neigiamą (kvadratūrinę) jungtį su viena galingiausių planetų – Plutonu. Ši planeta – Skorpiono ženklo šeimininkas, todėl atsako už tokias savybes, kaip ekstremalumas, maksimalizmas, staigūs kardinalūs pokyčiai.
Būtent todėl Alytus ne kartą nukentėjo nuo svetimų kariaunų, gaisrų, epidemijų ir kitokių nelaimių (Plutono įtaka), tarsi būtų pasmerktas susinaikinti (Krentančio mėnulio mazgo įtaka).
Ir štai, nuo XVII a., kai Saulė birželio mėnesį jau tapo Dvynių ženklo „išraiška“, Alytus taip pat pakeitė savo „charakteristiką“, susiformavo kaip tikras Dvynių ženklo miestas.
Kokią įtaką žvaigždžių išsidėstymas turėjo tolesniam Alytaus likimui? Kokios datos Alytaus istorijai buvo palankios? Kada miesto gyvenimui įtaką darė Juodasis, o kada – Baltasis mėnulis? – apie tai – kitose astrologės Arianos įžvalgose.
Su astrologe susiekti galima tel. 862348435