Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Į Varėną atvykstantiems dirbti gydytojams ir rezidentams – papildomas finansavimas

Varėnos rajono savivaldybės informacija  •    •  9:06, 2024-02-23
Varėnos rajono savivaldybės taryba, siekdama užtikrinti kokybiškas ir prieinamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas Varėnos rajono gyventojams, patvirtino Finansavimo skyrimo atvykstantiems dirbti į Varėnos rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas trūkstamos specialybės gydytojams ir rezidentams tvarkos aprašą.
Varėnos rajono savivaldybės nuotr.

Vasario 13 d. Varėnos rajono savivaldybės taryba, siekdama užtikrinti kokybiškas ir prieinamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas Varėnos rajono gyventojams, patvirtino Finansavimo skyrimo atvykstantiems dirbti į Varėnos rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas trūkstamos specialybės gydytojams ir rezidentams tvarkos aprašą.

 

„Gydytojų, norinčių dirbti regionuose, trūksta. Tai jaučiame ir Varėnoje. Nors sveikatos politiką formuojantiems sostinėje turiu didelių priekaištų dėl gydytojų trūkumo rajoninėse gydymo įstaigose ir juos ne kartą esu išsakęs tiek oficialiuose, tiek ir uždaruose susitikimuose, tačiau privalome visas galimybes išbandyti ir patys.

 

Negalima laukti, kol situacija taps kritiška, todėl apsisprendėme papildomai prisidėti prie trūkstamos specialybės gydytojų paskatinimo  atvykti dirbti į Varėnos rajono savivaldybę“, – paaiškino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta.

 

Anot jo, prieš kelerius metus savivaldybės taryba buvo patvirtinusi trūkstamos specialybės gydytojų skatinimo dirbti Varėnos rajono savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigose programą, tačiau nūdienos realijos paskatino imtis papildomų sprendimų.

 

„Gydytojai, nutarę dirbti ir gydyti Varėnos krašto žmones, trejus metus galės gauti papildomą 12 000 eurų išmoką iš savivaldybės biudžeto, pirmąją išmoką išmokant jau per pirmuosius darbo mėnesius.

 

Nuo šiol į Varėną kviesime ne tik gydytojus, bet ir medicinos rezidentus. Pasiryžome apmokėti trūkstamų specialybių rezidentūros studijas tiems rezidentams, kurie įsipareigos po studijų atvykti dirbti Varėnos krašto žmonėms. Sprendimai priimti, dabar reikia skleisti šią žinią ir kviesti esamus bei būsimus sveikatos specialistus“, – patvirtinta programa džiaugėsi meras.  

 

Numatomos šios skatinimo priemonės ir jų taikymo sąlygos:

 

4.1. ne didesnė kaip 14 118 eurų kasmetinė išmoka, mokama gydytojui pirmus 3 metus, apskaičiuota proporcingai darbo krūviui priėmimo į darbą įstaigoje metu (visas darbo krūvis – 100 proc. išmokos, pusė darbo krūvio – 50 proc. išmokos ir t. t.);

 

4.2. ne didesnė kaip 10 000 eurų rezidento kasmetinė stipendija, skirta rezidentūros studijoms su stipendija apmokėti pagal rezidentūros išlaidų sąmatą, skirta rezidentūros studijų su stipendija Lietuvos Respublikos universitetuose apmokėjimo išlaidoms dengti;

 

4.3. gydytojui gali būti skiriamas būstas pagal savivaldybės tarybos nustatytą tvarką;

 

4.4. finansine parama pasinaudojęs gydytojas įsipareigoja įstaigoje dirbti ne trumpiau kaip 4 metus nuo pirmos darbo dienos įstaigoje (nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti laikotarpis neįskaičiuojamas). Įsipareigojimas dirbti įstaigoje nepriklauso nuo darbo krūvio;

 

4.5. finansine parama, nurodyta šio aprašo 4.2 papunktyje, pasinaudojęs rezidentas įsipareigoja įstaigoje dirbti ne mažiau nei pusę darbo laiko normos (0,5 etato) ne trumpiau kaip 4 metus po baigtų rezidentūros studijų (nuo pirmos darbo dienos įstaigoje), kurioms buvo skirta finansinė parama (nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti laikotarpis neįskaičiuojamas).

 

4.6. į finansinę paramą neturi teisės pretenduoti gydytojas, jeigu jis dirbo toje įstaigoje ir po darbo sutarties pasibaigimo dienos iki naujos darbo sutarties su įstaiga sudarymo dienos, praėjo mažiau kaip 2 metai.

 

Daugiau informacijos: Varėnos rajono savivaldybės tarybos 2024 m. vasario 13 d. sprendimas Nr. T-X-201

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai