Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Į „Šaltinių“ progimnaziją sutekėjo šaltinėliai iš visos Lietuvos

Milda Kochanskienė, Šaltinių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui  •    •  15:41, 2019-11-25
Alytaus Šaltinių progimnazijos komanda.
Mildos Kochanskienės nuotr.

Alytaus Šaltinių progimnazijoje šių metų lapkričio 21 dieną vyko respublikinis etnokultūrinis festivalis „In svecius pas dzūkucius“. Mokykloje viešėjo Šaltinio (-ių) vardą turinčių progimnazijų mokinių ir mokytojų komandos iš Marijampolės, Panevėžio, Raseinių ir Tauragės. Penkios bendravardės progimnazijos draugauja jau nuo 2014 metų. Per tuos metus mokytojų ir mokinių komandos periodiškai vyksta vieni pas kitus į pačius įvairiausius renginius: mokiniai – į olimpiadas, konkursus, varžytuves, festivalius, popietes; mokytojai – į seminarus, konferencijas, vakarones, bendras keliones. Labai įdomu, kad skirtinguose Lietuvos regionuose esančios progimnazijos turi daug bendro. Tai nuolat tobulinančios mokinių ugdymo procesą, edukacines aplinkas, siekiančios nuolatinės mokinių pažangos bei saviraiškaus dalyvavimo mokyklos gyvenime, dalyvaujančios įvairiuose tiek tarptautiniuose, tiek respublikiniuose projektuose ir besidalijančios savo patirtimi progimnazijos.

 

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos svečiai

 

Tą lapkričio 21-osios popietę progimnazijų komandos susibūrė, kad prisimintų savo senelių ir prosenelių kalbą, porinimus, dainas, šokius. Festivalyje skambėjo dzūkiška, suvalkietiška, aukštaitiška ir žemaitiška šnekta.

 

Raseinių Šaltinio progimnazijos komanda

 

Festivalį atidarė Alytaus Šaltinių progimnazijos direktorius Alfonsas Lietuvininkas, dainavimo studijos „Vokalis“ (vadovė muzikos mokytoja metodininkė Vaida Jarusevičienė) ir tautinių šokių būrelio (vadovė vyresnioji meninio ugdymo mokytoja Rūta Mekišaitė) mokiniai. Festivalį šauniai vedė penktokė Liepa Gudaitytė  ir šeštokas Karolis Jančiukas (vadovė meninio ugdymo mokytoja metodininkė Asta Labutienė). Festivalio programoje buvo komandų prisistatymai ir savo vietovardžių pristatymai, porinimai ir dainos savo krašto tarme, lietuvių tautiniai šokiai, žaidimai. Čia nebuvo konkursinių užduočių, todėl festivalyje galėjo dalyvauti tiek pradinukai, tiek 5-8 klasių mokiniai.

 

Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai

 

Pertraukos metu svečius vaišinome dzūkiškomis bandomis su daryciniu, grikių babka, o marijampoliečių atsivežtas saldus sūris tirpte ištirpo... Sočiai pavalgę svečiai, lydimi septintų klasių mokinių bei auklėtojų, turėjo galimybę pasidairyti po mokyklą, o mokinių tarybos nariai susitiko pasidalinti, kaip progimnazijose organizuojama mokinių tarybų veikla, apsikeisti idėjomis.

 

Festivalio pabaigoje visus suvienijo žaidimas „Karalius ir svita“, o baigiamoji daina „Už žalių miškelių“ visų širdis užliejo džiugesiu ir pasididžiavimu savo šalimi, jos praeitimi.

 

Smagu buvo save parodyc ir in kitus pasižiūrėc. Ir aš tį buvau, dzūkiškų bandų ragavau, su suvalkieciais, aukštaiciais ir žemaiciais pasirokavau...

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra