Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Gripui atsparios tik gimnazijos, bet karantino nori ir jų mokiniai

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  16:43, 2019-02-06

Gripui toliau siautėjant ir guldant į lovas vaikus ir mokytojus, nuo ketvirtadienio pamokos vyks tik trijose miesto mokyklose. Visų kitų duris užvėrė karantinas.

 

Vaikai vis dar mokosi Alytaus Jotvingių, Adolfo Ramanausko-Vanago ir Putinų gimnazijose. Pastarosios moksleiviai sako, kad mokykloje klasės pustuštės, daugelis pamokose sėdinčių mokinių kosti ir sloguoja. Mokiniai pasipiktinę, kad Putinų gimnazija neskelbia karantino, įtarinėja, kad yra neteisingai nurodomi sergančių mokinių procentai.

 

,,Galima pagalvoti, jog gimnazijos darbuotojai laukia, kad atsitiktų nelaimė kuriam nors mokiniui. Kreipiamės į žiniasklaidą, gal tai padės mūsų mokyklos vadovams atkreipti į mus, mokinius, dėmesį ir susimąstyti apie mūsų sveikatą“,- sakė viena gimnazistė.

 

Kitas Putinų gimnazijos abiturientas teigė, kad mokinių lankomumas skaičiuojamas dažniausiai per pirmąsias dvi pamokas, o daugeliui vienuoliktokų ir dvyliktokų šios pamokos yra laisvos. Anot moksleivio, vien jau tai rodo, kad neteisingai suskaičiuojama, kiek yra sergančių mokinių. ,,Pasikalbėję vieni su kitais, išsiaiškinome, kad ir elektroniniame dienyne ne prie visų sergančių mokinių atsirado „n“ raidės“,- sakė gimnazistas.

 

Putinų gimnazijos mokiniai tvirtino ne pirmi metai įtariantys, kad gripo epidemijos metu neteisingai suskaičiuojama, kiek yra sergančiųjų ir jiems atsibodo tokia neteisybė.

 

Putinų gimnazijos direktorė  Daiva Sabaliauskienė paklausta apie susiklosčiusią situaciją sakė, kad neturi tikslo neteisingai nurodyti, kiek yra sergančiųjų. Mat kiekvieną rytą, kai tik mokiniai susirenka, yra tiksliai suskaičiuojama, kiek jų yra klasėse, ir pranešama Švietimo skyriui. Jos teigimu, trečiadienį sergamumas Putinų gimnazijoje siekė 19 procentų.

 

 ,,Mes negalime skelbti karantino, nes ugdymo įstaiga gali būti laikinai uždaroma, kai jos nelanko daugiau kaip 20 procentų mokinių“,- teigė D. Sabaliauskienė. Ji pripažįsta, kad gimnazijoje tikrai yra sloguojančių ir kosinčių mokinių, bet kadangi jie nekarščiuoja, pamokose dalyvauti gali.

 

,,Nuo trečiadienio pamokos jau nevyksta Šv. Benedikto gimnazijoje ir „Vilties“ mokykloje -darželyje. Nuo ketvirtadienio ugdymo procesą laikinai nutrauks ir Piliakalnio progimnazija“,- sakė Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai