Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gediminas Jegelevičius: „Mane žeidžia sprendimas pakelti atlyginimus mokyklų vadovams“

  •  info@alytusplius.lt  •  17:17, 2014-02-03
Gedeminas Jegelevičius mano, kad atlyginimus kelti, nesutvarkius švietimo sistemos, yra neteisinga
Alytusplius.lt nuotr.

Vis diskutuojant apie tai, kad didžioji dalis miesto biudžeto lėšų atitenka švietimo sistemai, kad reikia taupyti ir esamą sistemą keisti, Alytaus miesto taryba visgi rado lėšų 5 procentais padidinti atlyginimų koeficientus švietimo įstaigų direktoriams. Iš ko? Iš 2014 metų miesto biudžeto, kuris šiemet yra mažesnis nei pernykštis?

 

Aš manau, kad dabar kelti atlyginimus švietimo įstaigų vadovams yra tiesiog amoralu. Labai sudėtingas buvo švietimo sistemos poreikių  finansavimas 2013 metais. Tuomet, atimdami pinigus iš labai svarbių sričių, ieškojome lėšų visuose rezervuose, kad atlyginimai pedagogams būtų išmokėti laiku.

 

O dabar, viską pamiršome per savaitę? Švietimo skyriaus vedėjas, pasinaudodamas nauju švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašu, ateina ir prašo pakelti švietimo įstaigų vadovams atlyginimus 20 procentų. Bet jų atlyginimai ir taip yra pakankamai dideli.

 

Manau, kad toks sprendimas yra neteisingas, ir mane, kaip tarybos narį, žeidžia. Būtų labai gražu ir teisinga, jeigu darbo užmokesčiai būtų viešinami. Ir tą derėtų padaryti skelbiant ne koeficientus, bet tikrąjį atlyginimą, nes koeficientų sistema ne visiems yra aiški.

 

Eilinis Alytaus miesto gyventojas  įsivaizduoja, kad direktorius skursta. Neskursta švietimo įstaigų direktoriai!

 

Esu įsitikinęs, kad atlyginimų nederėtų kelti tol, kol nebus optimizuota visa švietimo sistema Alytuje. O kaip ją pakeisti ir kur pataupyti - tikrai yra. Reikėtų peržiūrėti, kaip efektyviau panaudoti mokinio krepšelio dalį, ar spręsti mokyklų patalpų klausimus.

 

Kita vertus ar mokyklų direktoriai taip jau įtemptai dirba, jeigu vienos švietimo įstaigos direktorė viso tarybos posėdžio metu sėdi posėdžių salėje? Jos valanda kainuoja maždaug  23 litus, mano, kaip tarybos nario, – apie 12. Beja, pastebėtina, kad kiekvieno posėdžio metu tos pačios įstaigos vadovę galima išvysti posėdžių salėje. Ir švietimo skyriaus vedėjo paaiškinimas, kad ją delegavo direktorių asociacija, nuskambėjo, švelniai tariant, labai neįtikinamai.

 

Tad, kol nebus padaryta pertvarka švietimo sistemoje, nederėtų ir darbo užmokesčio didinti.

Komentarų nėra