Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Draudimas rūkyti balkonuose: kai kurie alytiškiai savo norą savivaldybei jau pareiškė

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:30, 2021-01-22
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nuo metų pradžios įsigaliojus draudimui rūkyti daugiabučių balkonuose, jau atsirado ir alytiškių, kurie, nieko neatidėliodami, Alytaus miesto savivaldybei pareiškė savo tvirtą nuomonę, kad rūkančių daugiabučio balkonuose jie nepageidauja.

 

„Teisės aktuose nurodyta, kad draudimas įsigalioja tuomet, kai bent vienas daugiabučio namo gyventojas prieštarauja dėl rūkymo daugiabučio namo balkonuose, ir savo prieštaravimą oficialiai pateikia savivaldybei. Tuomet savivaldybės administracijos direktorius įformina sprendimą paskelbti, kad to daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, draudžiama rūkyti. Tokių prieštaravimų nuo metų pradžios Alytaus miesto savivaldybės administracijoje gauta jau keturi“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rytis Vitkauskas.

 

Pasak jo, sužinojus apie naują tvarką, gyventojams kilo nemažai klausimų. Buvo sulaukta ir skambučių, ir žinučių. Žmonės dažniausiai tiesiai šviesiai teiraudavosi: kada atvažiuosite ir sudrausminsite ar nubausite rūkorius.

 

Tačiau Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai primena, kad pageidaujant, jog daugiabučio balkonuose būtų nerūkoma, pirmiausia reikia atlikti teisės aktuose numatytus veiksmus.

 

Remiantis nustatyta tvarka, pirmiausia gyventojai turi pateikti rašytinį prieštaravimą bei sulaukti, kada savivaldybės administracijos direktorius priims sprendimą ir paskelbs, kad to daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose (dengtuose balkonuose)  draudžiama rūkyti. Kur rasti prieštaravimo formą, nurodo savivaldybės darbuotojai arba ji persiunčiama elektroniniu paštu.

 

Priėmus sprendimą dėl draudimo rūkyti ir įforminus jį administracijos direktoriaus įsakymu, apie tai pranešama daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administratoriui, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotam asmeniui, daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijai ar kitam už namo bendrojo naudojimo objektų valdymą atsakingam asmeniui (namo bendrojo naudojimo objektų valdytojui).

 

Gavęs pranešimą (įsakymą), namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas apie sprendimą paštu arba elektroninio ryšio priemonėmis informuoja daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkus.

 

„Įsakymo dėl sprendimo įsigaliojimo dieną daugiabučio namo pastato išorėje ir (arba) viduje įrengiami informaciniai ženklai apie draudimą rūkyti daugiabučio namo balkonuose. Tuomet, esant pažeidimui dėl rūkymo, gyventojai patys jį užfiksuoja ir perduoda užfiksuotus duomenis savivaldybės administracijai arba policijai“, - kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Ogulevičienė.

 

Prie pranešimo apie padarytą administracinį nusižengimą pridėti pažeidėjo duomenys, pažeidimo vieta ir laikas, nuotrauka ar vaizdo įrašas, ant kurių būtų data ir laikas, vertinami kaip įrodymas fiksuojant pažeidimą bei pradedant administracinę teiseną.

 

Viešojoje erdvėje, komentuodami naujai įsigaliojusį įstatymą dėl draudimo rūkyti balkonuose, gyventojai tarsi yra pasidalinę į dvi grupes. Vieni tokia tvarka džiaugiasi ir tvirtina, kad jau seniai jos reikėjo – esą nemalonu savo namuose jausti iš balkono sklindantį rūkalų kvapą. Kiti laikėsi kitokios nuomonės ir teigė, kad toks draudimas prilygsta kišimuisi į privatų žmogaus gyvenimą, stebėjosi, kad savo balkone, nuosavybėje, negali elgtis taip, kaip nori.

 

Atsirado ir nuogąstaujančių, kad uždraudus rūkyti balkonuose, rūkantieji sumanys rūkyti namuose ir taip padidės gaisrų rizika.