Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dovana policijai – galingas dronas: padės išaiškinti nusikaltimus, greičiau surasti dingusius žmones

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:37, 2022-11-08
Apžiūrimas naujasis dronas.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas antradienį gavo tarnyboje labai praversiančią dovaną – galingą droną su termovizoriumi. Įrenginį Alytaus policijos viršininkui Alvydui Jurgelevičiui įteikė miesto meras Nerijus Cesiulis.

 

„Jei policijos pareigūno šalia nematote – tai nereiškia, kad jis jūsų nestebi“, - teigė A. Jurgelevičius, taikydamas tai nusikalsti ar daryti pažeidimus linkusiems asmenims. Šiuolaikinės technologjos teritoriją plačiu spinduliu leidžia stebėti ir nuotoliu.

 

Kaip sakė Alytaus mieto savivaldybės meras N. Cesiulis, buvo gautas policijos prašymas, nurodant, kad tarnyboje reikalingas dronas su termovizoriumi, kuris pagelbėtų daugelyje situacijų užertant kelią nusikaltimams, ieškant dingusių žmonių, nustatant nusikalstamas veikas ir panašiai.

 

 

„Manau, ši dovana, kuriai pritarė Alytaus miesto savivaldybės taryba, pravers pareigūnų darbe ir dieną, ir naktį. Tikiuosi, nusikalstamos veikos mūsų mieste, regione, bus kuo mažiau. O mes ir toliau padėsime, kuo galėsime“, - teigė miesto vadovas.

 

Pasak jo, droną pavyko įsigyti už 7 tūkstančius eurų. Taip pat buvo nupirktas kompiuteris, papildomos baterijos, sparnai, tad iš viso komplektacija kainavo 10 tūkstančių eurų.

 

 

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas A. Jurgelevičius dėkojo merui, jo komandai ir visai savivaldybės tarybai, kad jie atsižvelgė į prašymą ir jam pritarė.

 

„Lig šiol turėjome du silpnesnių charakteristikų dronus, kuriuos naudojame avarijų forminimui. Naujasis dronas yra puikių charakteristikų, tokius turi tik didieji miestai, taip pat Lietuvos kriminalistinių tyrimų centras.  Jo panaudojimas – labai platus, kadangi galima vaizdus fiksuoti pakankamai tolimu atstumu ir juos pritraukti, išdidinti. Turimos baterijos leis droną naudoti nepetraukiamai tris valandas“, - pasakojo policijos viršininkas.

 

Jis teigė, kad naujasis dronas bus pasitelkiamas masiniuose viešuose renginiuose, miesto švenčių metu, taip pat sporto varžybose, kur kyla įvairios grėsmės tarp sirgalių. Taip pat dronas ypatingai pasitarnaus vykdant dingusių žmonių paiešką: pavyks sutaupyti laiko, bus išnaudojama mažiau žmogiškųjų resursų.

 

„Ką su šimtu žmonių galima padaryti per valandą, tai su šia įranga tą patį plotą bus galima apžvelgti per 15-20 min. Prireiks tik piloto.

 

Taip pat jį naudosime nusikalstamų veikų fiksavimui. Kalbant kad ir apie plačiai nuskambėjusį bankomato apiplėšimą – pakėlus šį droną, galima apžvelgti didelę teritoriją ir matyti atsitraukiančius asmenis“, - apie drono panaudojimo galimybes kalbėjo A. Jurgelevičius.

 

 

Pasak jo, įrenginys padės išaiškinti sunkius nusikaltimus ir puikiai pasitarnaus prevenciškai.

 

Šiuo metu komisariatas turi septynis asmenis, kurie gali pilotuoti dronus. Tačiau nutarta, kad reikia papildomų žmonių, tad artimiausiu metu jie bus tam ruošiami.