Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Dėmesio! Alytuje nuodijami keturkojai: vieno šunelio gyvybės išsaugoti nepavyko
Alytuje veikianti veterinarė Justina Urbanavičienė įspėja keturkojų augintojus. Jos teigimu, Alytuje nuodijami šunys.
"Į mano kliniką jau kreipėsi ne vienas žmogus dėl apnuodyto šuns. Deja, vieno šunelio gyvybės išgelbėti nepavyko. Blogai jis pasijuto penktadienį, tačiau šeimininkai kreipėsi tik sekmadienį. Pirmadienį atliktas kraujo perpylimas, tačau vakar jis mirė“, - teigė veterinarė. Ji pasakojo konsultavusis ir su kolegomis Kaune, kurie pagal kraujo tyrimus nustatė, jog šuo apnuodytas.
Vienas apnuodijimo atvejis fiksuotas Putinų mikrorajone, kitas, pats paskutinis, šuo buvo apnuodytas Varėnos gatvėje.
Spėjama, kad blogos valios žmonės tam tikrose vietose, kur vedžiojami šunys, išmėto apnuodyto augintiniams patrauklaus skonio ėdalo, kuris atlieka savo „juodą darbą“.
„Būkite atsargūs, saugokite augintinius. Dažniausiai piktadariai pasitelkia žiurkių nuodus“, - sako veterinarė.
Anot jos, apsinuodijimo simptomai įvairūs, tai priklauso nuo nuodų rūšies. Gali praeiti net kelios dienos kol pasireiškia apsinuodijimo požymiai, tokie, kaip kraujavimas per odą, akis, iš nosies, dantenų, kitų kūno vietų. Kraujas gali matytis ir išmatose bei šlapime. Gyvūno dantenos atrodo blyškios, akių obuoliai taip pat. Augintiniui gali pasireikšti silpnumas, kvėpavimo sutrikimai. Laiku nespėjus padėti – gyvūnas nugaišta.
„Yra ir tokių žiurknuodžių, kuriais apsinuodijusius gyvūnus labai retai pavyksta išgelbėti. Ši graužikų naikinimo priemonė sukelia nervų sistemos pažeidimus, taip pat pažeidžia kepenis, širdį, žarnyną, inkstus. Gyvūnas gali apakti, ištinka koma ir gaišimas. Tokiems toksinams, galima sakyti, priešnuodžio nėra. Įmanoma tik palengvinti gyvūno kančias ir išėjimą“, - teigia J. Urbanavičienė.
Pastebėję apsinuodijimo simptomus ar įtarę, kad gyvūnas galėjo būti apnuodytas, nedelskite - kreipkitės į veterinarą.