Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 29 961

Čepkelių raiste kontrabandininkus pričiupo pasieniečių šuo

Jurgis Kochanskas  •    •  14:18, 2019-09-09
Dabar žmonės iš Čepkelių raisto neša spanguoles, o vasarą vyrai nešė ir cigaretes.
AlytusPlius.lt nuotr.

Liepos 18-ąją apie 8.50 val. Varėnos rajono savivaldybės Katros kaimo teritorijos ribose, Čepkelių valstybiniame rezervate, apie 700 metrų nuo valstybės sienos ženklo, buvo pastebėti du vyriškiai, einantys vienas šalia kito. Vienas jų ant pečių nešė juodą nešulį, abu sparčiai žingsniavo nuo sienos į Lietuvos Respublikos gilumą.

 

„Stot! Valstybės sienos apsaugos tarnyba, bus panaudotas tarnybinis šuo!“ – du kartus įspėti vyrai iškart spruko, stengėsi pasislėpti miškingoje vietovėje.

 

Valstybės sienos apsaugos zonoje priešais bėglius iššokęs didžiulis aviganis neleido kontrabandininkams nė krustelėti. Sulaikytieji – nepilnametis Alytaus rajono gyventojas ir 32-ejų metų Rytis K. iš Varėnos krašto. Jie gabeno keturias dėžes kontrabandinių cigarečių: 500 pakelių „Minsk Capital QS“ ir 1500 pakelių –„Minsk City QS“, pažymėtų Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais. Cigarečių bendra vertė su privalomais mokesčiais – 6600 eurų.

 

Varėniškiui už pakartotinį nusižengimą – 5850 eurų bauda

 

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose išnagrinėta Ryčio K. administracinio nusižengimo byla. Jis ne tik gabeno kontrabandą, bet ir pažeidė valstybinės sienos režimo reikalavimus, kaltę pripažino. Varėniškis už neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių gabenimą nubaustas antrą kartą.

 

Ryčiui K. skirta 5850 eurų bauda, o cigaretės konfiskuotos.

 

Nepilnametis į mišką ėjo „pasivaikščioti“

 

Nepilnamečio jaunuolio administracinio nusižengimo byla pasiekė Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmus. Apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką jam buvo įteiktas pranešimas pasirašant, tačiau jis į teismo posėdį neatvyko, neprašė bylos nagrinėjimo atidėti. Byla išnagrinėta be jo, rašytinio proceso tvarka.

 

Alytaus rajono gyventojas, jam 17 metų, pasieniečiams aiškino, kad jis buvo išėjęs į mišką pasivaikščioti, iki miško jį atvežė jo pažįstamas. Miške jį sulaikė pasieniečiai ir šuo, nuvedė prie kito sulaikytojo – jam iš matymo pažįstamo, prie kurio buvo keturios dėžės cigarečių. Nepilnametis nepripažino, kad gabeno akcizais apmokestinamas prekes – cigaretes.

 

 Viena ranka glosto, kita – baudžia

 

Nepilnamečio kaltė įrodyta byloje surinkta medžiaga. Jis anksčiau teistas, turi neišnykusį ir nepanaikintą teistumą. Baustas administracinėmis nuobaudomis, tačiau jas įvykdęs. Už kontrabandą ir sienos režimo pažeidimą jaunuolis baudžiamas pirmą kartą. Už abu administracinius nusižengimus jam skirta subendrinta 900 eurų bauda. (Skiriama bauda nepilnamečiui lygi pusei baudos, nustatytos už padarytą  administracinį nusižengimą, bet ne mažesnė negu 5 eurai ir ne didesnė negu 900 eurų).

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra