Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Būsima kineziterapeutė vidinę ramybę atranda į rankas paėmusi teptuką
Pamatę jos darbus, ne vienas aikčioja iš nuostabos ir susižavėjimo. Alytiškė Emilija Gecevičiūtė visus stebina išskirtinio dizaino piešiniais ant drabužių, kepurių, medvilninių krepšių. Daugelis mano, kad tai – pagrindinė merginos veikla, tačiau 22 metų E. Gecevičiūtė ne tik kuria itin didelio kruopštumo ir susikaupimo reikalaujančius piešinius, bet ir studijuoja kineziterapiją.
Emilija piešia jau 13 metų, o jos įkurta dizaino linija „Egdarbai“ gyvuoja apie pusantrų metų. Mergina prisipažino, jog didžiausi jos kūrybos gerbėjai yra tėvai, kurie visą laiką skatino toliau kurti ir tobulėti.
„Jie mane labiausiai palaikė ir skatino nesustoti. Prisimenu, kai vieną dieną tėčio garaže radau lentų ir pradėjau ant jų piešti.Tėtis su šypsena veide neištvėręs pasakė: ,,Ar gali nustoti piešti ant lentų ir pradėti piešti bent jau ant popieriaus. Mes norime įrėminti tavo darbus ir jais kasdien grožėtis“, - prisiminimais dalijosi alytiškė.
Nuo mažų dienų svajojo dirbti medicinos srityje
Kineziterapijos studijos – ne atsitiktinis Emilijos pasirinkimas. Mergina nuo pat mažens užaugusi svajojo tapti chirurge, o įvairios medicinos specialybės visada užėmė didelę širdies dalį.
,,Baigusi mokyklą ir pasirinkusi kineziterapijos studijas nieko nenustebinau. Manau, tai specialybė, kuri gali suteikti daug galimybių ateityje. Menai buvo pomėgis, kurio kaip pragyvenimo šaltinio niekada neįsivaizdavau‘‘,– teigė ji.
Pomėgis padeda bent trumpam pamiršti studijų užkulisius
Hipokratas yra pasakęs: ,,Medicina yra pats kilniausias iš visų menų‘‘. Emilijos gyvenimo istorijoje medicina yra būsima darbo sritis, o menas – pomėgis, kuriuo gali pasidalinti su kitais žmonėmis. Ji mano, jog kiekvienas žmogus, kuris dirba medicinos srityje ir kasdien girdi skaudžias pacientų istorijas, privalo turėti veiklą, kuri padėtų išlaisvinti susikaupusias mintis.
,,Piešimas tapo mano atsiribojimu nuo pagrindinės veiklos, kineziterapijos studijų. Labai smagu, kad galiu daryti tai, ką noriu. Man malonu kiekvienam žmogui individualiai sukurti jam patinkantį ir širdžiai mielą daiktą. Svarbiausia, kad nereikia dirbti su mašina, kuri pastato į tam tikras nusibrėžtas ribas, suvaržančias žmogaus, kaip kūrėjo, laisvę‘‘,– džiaugėsi Emilija.
Kūrybos procesas užtrunka apie dvi dienas
Dažniausiai merginos paslaugas būsimiems klientams rekomenduoja draugai arba jau buvę klientai. Tačiau atsiranda ir tokių, kurie visai atsitiktinai internete pamato merginos kurtus darbus ir jais susižavi. Visi jie su Emilija susisiekia socialinių tinklų pagalba, kur ir išsako savo pageidavimus.
,,Pirmiausiai bandau išsiaiškinti, ko klientas nori. Tuomet sukuriu bendrą, abstraktų eskizą ir vėl susisiekiu su žmogumi, kad išsiaiškinčiau, ar sukurtas eskizas patinka. Kitas etapas – idealaus eskizo kūrimas, kuomet viskas turi būti juodai balta, detalės ir linijos – švarios.
Po šio veiksmo, piešinį vėl siunčiu žmogui ir laukiu jo pritarimo, kad galėčiau vykdyti tolimesnius veiksmus. Galiausiai, eskizą perkeliu ant audinio ir presuoju, nes noriu užtikrinti, kad skalbiant audinį piešinys nenusiplaus“, - kūrybos procesą nupasakojo Emilija.
Vieno kūrinio gaminimas užtrunka apie dvi dienas. Eskizo kūrimui alytiškė skiria nuo 5 iki 8 valandų, tiek pat laiko užtrunka ir eskizo perkėlimas ant audinio. Tačiau yra ir kitų aplinkybių, nuo kurių priklauso darbo laikas: piešinio dydis, darbo detalumas.
Peržiūrėjus visus Emilijos kūrinius galima greitai pastebėti, jog visi darbai kurti juodais arba baltais dažais. ,,Man patinka estetika. Iš pradžių viskas buvo baltai juoda ir pilka, bet vėliau savo kūryboje perėjau prie visiško baltumo. Kuomet turi juodą eskizą ir jį perkeli į baltą spalvą susidaro įspūdis, jog naudojamas tam tikras filtras ir visas piešinys pasikeičia. Manau, jog baltumas suteikia tam tikrą stilių, įvaizdį‘‘, – teigė Emilija.
Nori ir kurti, ir dirbti kineziterapeute
Kalbėdama apie savo kūrybos pradžią Emilija paatviravo, kad iš pradžių sau buvo labai savikritiška, bijojo viešinti kūrinius ir galvojo, kad jie – nepakankamai geri ar detalūs. Tačiau viskas pradėjo keistis savaime.
Visgi, ,,Egdarbai‘‘ nebuvo sukurti tam, kad taptų būsimos kineziterapeutės pagrindine veikla ir verslu. ,,Jie buvo sukurti kaip antrinė veikla, kuri visuomet butų šalia mano pagrindinės specialybės – kineziterapijos.
Šiuo metu negaliu konkrečiai pasakyti, kaip viskas klostysis. Tikiuosi, jog ir toliau galėsiu maloniai stebinti žmones, kurie domisi mano veikla, skatina judėti pirmyn ir tobulėti‘‘, – teigė dizaino linijos ,,Egdarbai‘‘ įkūrėja.