Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Birželį į Balkūnus kviečia net du renginiai – dailės pleneras „Laisvas potėpis“ ir kaimo teatrų šventė „Kaimo liktarna“

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  14:37, 2023-05-30
Birželį į Balkūnus kviečia net du renginiai.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Dailininko Antano Žmuidzinavičiaus muziejaus sodyboje (Balkūnų k., Miroslavo sen.) birželio 2 d. 10 val. startuoja dailės pleneras „Laisvės potėpis“. Jis yra viena iš mėgėjų teatrų šventės-konkurso „Kaimo liktarna“, skirto teatrologo Vytauto Maknio vardo premijai laimėti, veiklų.

 

Visą dieną iki 16 val. sodyboje Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai tapys, jiems talkins plenero vadovas, dailės mokytojas, ekspertas Arūnas Vaitkus. Darbai bus eksponuojami muziejaus sodyboje, o birželio 17 dieną pristatyti teatrų šventėje-konkurse „Kaimo liktarna“.

 

Teatrų šventė  prasidės 12 val. Atvykusius į šventę skambia daina ir muzika pasitiks Kultūros centro  Simno skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Simnyčia“ muzikantai, Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“ už simbolinį mokestį kvies ragauti gardaus šiupinio. Teatrų šventė –  tai puiki proga daugiau sužinoti apie dailininką A. Žmuidzinavičių, apsilankyti muziejuje ir dalyvauti ekskursijoje su gidu.

 

Spektaklius konkursui „Kaimo liktarna“ pristatys etnografinės Prano Dzūko sodybos mėgėjų teatras „Sodžius“, Rudaminos asociacijos „Laisvalaikio užimtumo klubo“ mėgėjų teatro „Cik tep sau“ bei Varėnos kultūros centro Merkinės teatras „Dilgynė“. Teatrų atstovai sako, kad jų spektakliai linksmi, įtraukiantys ir ilgai įsimenantys, todėl kviečia į šventę atvykti visus: tiek vyresnius, tiek ir pačius mažiausius!

 

Geriausiai komisijos įvertintam mėgėjų teatrui bus įteikta Alytaus rajono savivaldybės tarybos įsteigta teatrologo Vytauto Maknio vardo premija, geriausiam aktoriui ir aktorei – diplomai ir prizai.

 

Mėgėjiškų teatrų šventės-konkursai „Kaimo liktarna“ organizuojamos Balkūnuose, siekiant prisiminti čia gimusį teatrologą V. Maknį ir jo veiklą. Muziejaus sodyboje veikė pradžios mokykla, buvo statomi spektakliai, veikė Vežimų teatras. Vėliau buvo pradėtos organizuoti  mėgėjų teatrų šventės.

 

Mėgėjų teatrų šventę-konkursą „Kaimo liktarna“, skirtą teatrologo Vytauto Maknio vardo premijai laimėti, organizuoja Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus rajono savivaldybė.

 

Komentarų nėra