Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Atostogos šurmuliuojančioje Palangoje – ne vien pajūrio mylėtojams

  •    •  13:31, 2023-07-20

Palanga – vienas mylimiausių mūsų šalies kurortų, kuriame kasmet sulaukiama daugybės turistų. Vos vasariškai įšilus orui ir maloniai ošiant bangoms, šio nedidelio miesto paplūdimiai prisipildo žmonių, o visiems puikiai žinoma Jono Basanavičiaus gatvė tampa sklidina muzikos ir šurmulio. Ir nors Palanga yra puikiai žinoma kaip pajūrio kurortas, čia nepamirštamų veiklų atrasti gali ne tik saulės voniomis besimėgaujantys atostogautojai, tad prieš skubėdami krauti lagaminus, būtinai susipažinkite ir su kitomis šio miesto įdomybėmis.

 

Minčių poilsis parko pavėsyje

 

Jūros ošimas ir pušynų gaiva, be abejo, yra puikus poilsis norintiems pabėgti nuo varginančios rutinos, darbe slegiančių rūpesčių ar tiesiog ieškant minčių harmonijos. Vis dėlto, lankantis Palangos pajūryje kaitrų savaitgalį ar intensyviausių atostogų metu, jau netoli tilto, kopose jaučiamas šurmulys, kuris, laikui bėgant, ima vis labiau varginti, o ir nusikelti mintimis į tikrą ramybę tokioje aplinkoje, vargu, ar pavyks. Tokiu atveju verčiau apsilankykite Palangos parkuose – šiame kurorte tikrai rasite jaukią vietelę medžių pavėsyje, toliau nuo turistinio triukšmo.

 

Bene geriausiai žinomi yra Birutės ir Gintaro muziejaus parkai, kuriuose netrūksta ne tik įvairios augmenijos, bet ir pramogų. Įspūdingi rožynai, romantiški tilteliai, paunksmėje įsikūrę suoliukai ir kiti jaukūs parko elementai kuria natūralią harmoniją ir leidžia pasimėgauti kiekviena atostogų minute. Stabtelėkite puodeliui kavos, pasiimkite mylimą knygą ir leiskite jus supančiai gamtai nuraminti vis skubančias mintis. Na, o mėgstantys poilsiauti aktyviau gali išmėginti jėgas ilgesniuose pasivaikščiojimų maršrutuose ar aplankydami vandenlenčių parką visai šalia Palangos – netoliese įsikūręs ir rekreacinis kompleksas, kuriame laiką puikiai praleis net ir šeimos su mažais vaikais, kurių čia laukia vietinis zoologijos sodas su gausiu būriu draugiškų keturkojų. 

 

Ieškantiems pabėgimo nuo rutinos – SPA malonumai

 

Ne paslaptis, kad atostogas dažnai planuojame iki jų dar likus kone pusei metų ar net daugiau, tad nuspėti, koks oras aplankys pajūrį jūsų numatytomis dienomis, yra praktiškai neįmanoma. Maža to, pajūrio vėjas dažnai lemia staigius pokyčius, todėl atvykus į kurortą ir iš vakaro susiruošus saulės vonioms ir bangų gaudymui, ryte netikėtai nuotaiką sugadinti gali stiprus vėjas ar lietus. Jei jau ne vienerius metus susiduriate su prastų orų baime, išbandykite paplūdimio alternatyvą – vandens pramogas baseinuose bei SPA viešbučiuose.

 

Palangos pašonėje įsikūręs atostogų parkas idealiai tiks šeimyniškoms atostogoms – čia kuriama atomosfera puikiai tinka tiek mažiems, tiek dideliems. Savo ruožtu harmoningo poilsio ieškančioms poroms verta apsilankyti Gradiali Palanga viešbutyje – viena didžiausių poilsio ir viešbučių paslaugų el. parduotuvė Baltijos šalyse Noriu Noriu Noriu kviečia subalansuoti kūną ir pailsinti mintis. Ši, miesto pakraštyje, pušynų apsuptyje gyvuojanti ramybės oazė leis pamiršti stresą, kasdienius rūpesčius ar slegiančias mintis. Pasimėgausite kūną lepinančiomis procedūromis, išskirtiniu maistu, karališku poilsiu jaukiuose kambariuose bei nepamirštamu laiku dviese. Pasinerti į visapusišką poilsį dabar dar paprasčiau – tereikia išsirinkti patraukliausią pasiūlymą!

 

Karštos dienos – muziejų lankymui

 

Žinoma, atostogų nuotaiką gali sugadinti ne tik subjuręs oras, bet ir alinantis karštis – tokiomis dienomis ypač pavojinga laiką leisti saulėkaitoje, o jei atostogaujate su visa šeima, tikrai negalėsite praleisti visos dienos didesniame nei 30 laipsnių karštyje, nes tai ypač pavojinga vaikų sveikatai. Tokiomis dienomis poilsį verčiau planuokite po stogu, pavyzdžiui, aplankykite muziejus. Palangoje įsikūrę kurorto, Antano Mončio, Jono Šliūpo ir, bene geriausiai žinomas, gintaro muziejus. Čia pamatysite įdomių eksponatų, sužinosite apie miesto istoriją ir garsius jo žmones bei pasinersite į interaktyvius nuotykius. Taip pat neaplenkite iliuzijų namo, kurio ekspozicijose galėsite sudalyvauti patys, o štai insektariume ar šunų muziejuje neabejotinai patiks mažuosius auginantiems tėvams – čia tikrai netrūks edukacijų bei įdomiausių faktų!