Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 21 250

Ar žinote visus įmanomus išorinius verslo finansavimo būdus?

  •    •  10:48, 2020-03-04
Asociatyvi iliustracija

Daugelis puikiai supranta, kad finansavimas yra reikalingas kone kiekvienam verslui. Taip pat daugeliui aišku, kad susidūrus su šiuo poreikiu, galima rinktis vidinius arba išorinius verslo finansavimo šaltinis. Ir tikrai ne visi pastebi, kad pastarųjų skaičius pakankamai solidus. Tad, kokie išoriniai finansavimo šaltiniai galimi?

 

Banko paskola

 

Ypač dažnas verslas, susidūręs su finansavimo poreikiu, pirmiausia kreipiasi į banką. Ir tikrai ne veltui, kadangi paskolas, kurių grąžinimo terminas nėra jau toks ir trumpas, pavyzdžiui, siekia 6 ar 7 – erius metus, teikia didžioji dalis komercinių mūsų šalies bankų. Savaime suprantama, ne viskas taip paprasta – verslo subjektui yra keliami įvairūs reikalavimai, o bene pats svarbiausias – turto, kuris turi būti net 1,5 karto didesnis, nei norima pasiskolinti suma, įkeitimas. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad ilgalaikių paskolų palūkanos neretai yra kintančios. Priversti suklusti gali ir pastarųjų metų duomenys, pažymintys tendenciją, kad bankai vis atsargiau žiūri į paskolų suteikimą verslui. Per vienerius metus (vertinant 2018 – ųjų – 2019 – ųjų metų laikotarpį) matyti, kad banko paskolų portfelis susitraukė 50 mlrd. EUR.

 

Rizikos kapitalas

 

Kaip žinia, rizikos kapitalo fondai investuoja į augančių įmonių akcinį kapitalą, tad gali tapti puikiai išeitimi finansavimo siekiančiam verslui. Kita vertus, nereikia pamiršti, kad ši finansavimo forma dažnu atveju yra brangesnė nei banko paskola.

 

Lizingo bendrovės

 

Lizingo bendrovės taip pat turi ką pasiūlyti – galite rinktis vieną iš lizingo rūšių: finansinį (pasibaigus sutarties laikotarpiui, išperkamas turtas pereina lizingo gavėjo nuosavybėn), veiklos (pasibaigus sutarties laikotarpiui išperkamas turtas lieka lizingo bendrovės nuosavybėje), atgalinį (lizingo bendrovė nuperka įmonės turtą, o vėliau leidžia jį nusipirkti lizingo būdu).

 

Faktoringas

 

Verslas išrašo sąskaitą – faktūrą už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas, o faktoringo bendrovė per 1 darbo dieną padengia net 90 proc. jos vertės.

 

Overdraftas

 

Tai – finansavimo forma, kai įmonė gali turėti neigiamą, tačiau limito neviršijantį, atsiskaitomosios sąskaitos likutį. Visgi šis pasirinkimas dažniausiai yra brangesnis nei paskola ar kredito linija.

 

Kredito linija

 

Tai – finansavimo būdas, kai įmonė gali gauti tam tikro dydžio, nustatyto limito neviršijančią pinigų sumą iš banko tuomet, kai jai to reikia, ir grąžinti tik tuomet, kai gauna atsiskaitymą už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai