Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ar išdžiovintas dumblas tinka žemei tręšti?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:27, 2015-05-07
Ar išdžiovintas dumblas tinka žemei tręšti nutarė įsitikinti K. Ptakauskas.
Alytusplius.lt nuotr.

Naujuose Alytaus dumblo apdorojimo įrenginiuose išdžiovintas ir sandėliuojamas dumblas kelia galvos skausmą vandentiekininkams. Tolesnes jo panaudojimo galimybes pasiryžusi svarstyti ir Alytaus miesto valdžia, vakar apsilankiusi „Dzūkijos vandenyse“. Tarybos narys Kęstutis Ptakauskas  nusprendė pats įsitikinti, ar dumblas tinka tręšimui.

 

„Pabandysiu ir žinosiu“, - sakė dumblo granulių pasiėmęs politikas, žinomas bonsai medelių meistras.

 

Su kokiomis problemomis susiduria bendrovė „Dzūkijos vandenys“, kokie projektai įgyvendinti, kokios technologijos naudojamos ir kaip dirba įmonės turima speciali technika vakar viešėdami įmonėje „Dzūkijos vandenys“ susipažino Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius ir naujai išrinkti miesto tarybos nariai.

 

V. Grigaravičius trečiadienio popietę kartu su vicemerais ir tarybos nariai praleido įmonės „Dzūkijos vandenys“ teritorijoje, apžiūrėjo Alytaus nuotekų mechaninio ir biologinio valymo įrenginius, dumblo surinkimo, džiovinimo ir laikymo įrangą, vandenvietes, siurblines, išgirdo bendrovės galimybes ir ateities planus.

 

Pasak Alytaus miesto mero, „Dzūkijos vandenys“ atlieka labai svarbų vaidmenį mieste, prižiūri ir tiekia kokybišką vandenį miesto gyventojams, todėl labai svarbu, koks vanduo gyventojus pasiekia. Numatytiems projektams pinigų trūksta, tačiau V. Grigaravičius teigė, kad bus ieškoma įvairių galimybių, kad būtų galima juos įgyvendinti.

 

„Matėme gerus pasiekimus, naują įrangą, bet matėme ir senąją, surūdijusius vamzdynus, kuriuos būtina renovuoti, o tam reikalingi pinigai. Manau, kad bendromis pastangomis bandysime įveikti šį iššūkį“, - sakė V. Grigaravičius.

 

Įmonės „Dzūkijos vandenys“ direktorius Rolandas Žakas teigė, kad dėl padažnėjusių avarijų reikia renovuoti pagrindinę vandentiekio magistralinę trasą besidriekiančią Pulko gatve.

 

„Renovacijos reikėtų ir aukšto rezervuaro trasai (Likiškėlių, Vidzgirio, televizijos bokšto mikrorajonuose), nes čia įvykus avarijai, gyventojai be vandens lieka per vieną valandą, per trumpą laiką pasiekiama kritinė situacija“, - apie problemas, su kuriomis neretai susiduria vandentiekininkai pasakojo įmonės vadovas.

 

R. Žakas ypač akcentavo sausojo dumblo laikymo problemą. Jis teigė, kad vandens filtravimo metu išskiriamas dumblas, kuris specialiomis technologijomis yra išdžiovinamas, galėtų būti naudojamas kaip trąša arba kuras elektros energijai gaminti, tačiau šiuo metu teisiniai aktai sausąjį dumblą priskiria prie atliekų, todėl jo parduoti bendrovė negali, dumblas yra kaupiamas sandėliuose. Juose vietos surinktam dumblui laikyti užteks dar metams, galbūt metams su puse.

 

Įmonė „Dzūkijos vandenys“ pasinaudojusi Europos Sąjungos finansine parama renovavo ne vieną vandentiekio ir nuotekų trasą, įsigijo dūmų generatorių, kuris padeda nustatyti gyventojus savo nuotekas išleidžiančius į griovius ir teršiančius jomis aplinką, diagnostinę įrangą, skirtą geriamojo vandens tausojimui ir aplinkos apsaugai.

 

Įmonėje viešėjusiems svečiams buvo pademonstruota, kaip veikia tinklų valymo bei diagnostikos įranga, kaip po vamzdynus keliaujanti vaizdo kamera palengvina vandentiekininkų darbą, kaip plaunami vamzdynai.

 

R. Žakas teigė, kad dar yra daug ką nuveikti ateityje, kad vanduo gyventojams būtų tiekiamas kuo mažesnėmis sąnaudomis, kad bendrovė dirbtų pelningai, kad įmonės paslaugų kokybės ir kainos santykis gyventojams būtų patrauklus. 

Komentarų nėra
Rekomenduojami video: