Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje ukrainiečiai pradeda verslą: įrenginius atgabeno iš karo zonos

Alytaus miesto savivaldybės informacija  •    •  18:53, 2023-02-21
Gamykloje apsilankęs Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis džiaugėsi verslininkų iniciatyva ir bendromis pastangomis rastais sprendimais ieškant įmonei patalpų.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Pabėgėliai iš Ukrainos Alytuje vis dar veikiančiame registracijos centre ne tik stabtelėjo – apie 800 jų liko čia gyventi, o kai kurie net ir perkėlė savo verslą. Prieš keletą savaičių duris Dzūkijos sostinėje atvėrė „MetGlass Solutions“ gamykla, kurioje gaminami stiklainių dangteliai.

 

Verslininkai iš Ukrainos su partneriais Lietuvoje investavo į gamyklą Alytuje. Pramonės rajone įsikūrę verslininkai jau įdarbino beveik 20 žmonių – jie sukasi prie iš Ukrainos atvežtų įrenginių.

 

„Tik Ukraina išlaisvino Chersoną, jau kitą dieną važiavome atsivežti įrangos ir ruošinių“, – pasakoja įmonės atstovai, vienas jų anksčiau dirbo šalia šio miesto buvusiame fabrike.

 

Viskam atsivežti prireikė net 20 krovininių vilkikų, ir dabar Alytuje gaminami tiek užsukami, tiek senesnio tipo užspaudžiami metaliniai stiklainių dangteliai. Planuojama, kad per šiuos metus pavyks pagaminti 100 milijonų vienetų dangtelių, jie iškeliaus į Lenkiją, Rumuniją, Vengriją ir kitas šalis, kur dar labai gajos konservavimo tradicijos. Įmonėje gaminami dangteliai tiek fiziniams pirkėjams, tiek ir gamykloms, kuriose gaminami konservai.

 

 

Gamykloje apsilankęs Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis džiaugėsi verslininkų iniciatyva ir bendromis pastangomis rastais sprendimais ieškant įmonei patalpų.

 

 

„Džiaugiuosi, kad graži draugystė mezgasi ne tik tarp žmonių, bet ir tarp miestų, verslų“, – įsitikinęs N. Cesiulis.

 

Ateityje verslininkai nori pasiūlyti platesnį produktų asortimentą, gaminti ne tik įvairesnius dangtelius, bet taip pat juos apipavidalinti pagal kliento pageidavimus. Visam tam reikės ir didesnio darbuotojų skaičiaus, ir papildomų patalpų, tad savivaldos atstovai pažadėjo padėti. Planuojama, kad gamybos apimtys padidės tris kartus ir Alytuje bus pagaminama per 300 milijonų dangtelių per metus.