Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje – japoniškas dvelksmas ir rožių žiedlapių lietus

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  10:20, 2016-09-03
Alytuje vyko iškilmingas Japonijos kultūros festivalio atidarymas.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytuje penktadienį skleidėsi japoniška dvasia. Į Japonijos kultūros festivalio atidarymą miesto teatre susirinko pilna salė žmonių, kuriuos apsupo japoniškų bonsai medelių paroda. Nors vakaro metu karaliavo Japonija, scenoje netrūko ir dzūkiškų akcentų – skambėjo Alytaus himnas, „lijo“ rožių žiedlapiais, svečiams buvo įteiktos baltos rožės.

 

Penktojo Japonijos kultūros festivalio ir dešimtos bonsų ir suisekių parodos atidaryme dalyvavo ir alytiškius bei miesto svečius sveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

 

„Nors atrodytų gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, ir viskas turėtų būti gerai, tačiau taip nėra. Dažnai matome daug smurto, pagiežos, pykčio, terorizmo protrūkių. Bet lygiagrečiai yra ir kitas pasaulis, yra kuriantys žmonės, kurie suburia gamtos grožio harmoniją. Linkiu  šio festivalio dalyviams  skleisti tą grožio harmoniją, gėrį visame pasaulyje, kad jis užgožtų visas piktąsias jėgas“, - kalbėjo V. Grigaravičius.

 

Neseniai jis buvo susitikęs su Japonijos landšafto specialistais, kurie atvyko pažiūrėti, ar Alytuje japoniško sodo formavimui pasirinkta vieta yra tinkama. Svečiai buvo sužavėti ir „palaimino“ japoniško sodo atsiradimą Dzūkijos sostinėje.

 

„Tikiu, kad įgyvendinus šią idėją, tai būtų vienas puikiausių sodų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje“, - teigė V. Grigaravičius.

 

Vakaro metu Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda festivalio organizatoriui Kęstučiui Ptakauskui įteikė Japonijos užsienio reikalų ministro padėką, o K. Ptakauskas ambasadoriui ir jo žmonai padovanojo du bonsų medelius ir įteikė sertifikatą, pažymintį, kad Japonijos ambasadorius yra festivalio dalyvis.

 

„Bonsai tam,  kad mūsų santykiai stiprėtų. Tikiuosi, kad kartu sugebėsime Alytuje įkurti japonišką sodą“,  - sakė K. Ptakauskas.

 

Festivalio atidarymo šventėje scenoje pasirodė šokių studijos „Aušrinė“ ir „Vakarė“, Keiko, Hakan Borjeson, Kendo kovos meno demonstravimas ir kiti.

 

Šeštadienį festivalis tęsiasi toliau. Teatro didžiojoje salėje svečių lauks kaligrafijos paskaita, kimono, smilkalų demonstracija, arbatos gėrimo ceremonija ir kiti dalykai, vakare – festivalio uždarymas.

 

Mažojoje salėje – japonų kovos meno Kendo demonstracija, dziudo pasirodymas, origamio ir suisekių paroda.

 

Susirinkusieji galės apžiūrėti bonsų ir suisekių parodą, o mažieji festivalio dalyviai pažaisti su japoniškais LaQ konstruktoriais.

 

Festivalis tęsis iki sekmadienio.

 

Komentarų nėra