Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje atidarytas meilės labirintas: kviečia paklaidžioti ne tik ieškančius antrosios pusės

Raimonda Bernatavičienė  •    •  19:41, 2021-10-04
Atidaromas meilės labirintas.
AlytusPlius.lt nuotr.

Jaunimo parke pirmadienio vakarą atidarytas unikalus objektas – meilės labirintas. Čia paklaidžioti kviečiami ne tik ieškantys meilės ar antrosios pusės, bet ir tie, kam įdomu nusikelti į 1930-1934 metus ir suprasti, kokius nepaprastus jausmus tuomet išgyveno miesto gyventojai.

 

Meilės labirinto projektas 2020 nugalėjo „Maximos“ iniciatyvų konkurse „Mes – bendruomenė“. Teikiant paraišką konkursui, buvo daug galvota, kas gali sudominti ir kas iš tiesų taptų dar vienu objektu, simbolizuojančiu meilę, kuri ne tik atsispindi miesto ženkle „Alytus-Myliu“, bet, remiantis legenda, yra „užkoduota“ ir miesto varde.

 

 

 

Simbolinę meilės labirinto atidarymo juostą perkirpo Alytaus meras Nerijus Cesiulis ir meilės labirinto projektą teikusios Alytaus miesto vietos veiklos grupės administracijos direktorė Loreta Trainavičienė.

 

 

„Prieš pora metų, vykstant į Latvijoje esantį pramogų parką, mums teko aplankyti kažką panašaus į šį meilės labirintą, tačiau jis buvo truputį kitoks. Grįžę labai daug apie jį kalbėjome su kolegomis, sakėme, jog tai yra įdomu, nauja. Ir labai džiaugiuosi, jog bendruomenės centras ėmė šią iniciatyvą įgyvendinti ir pateikė projektą. Labai noriu, kad šis labirintas taptų dar vienu traukos objektu parke“, - sakė meras, dėkojęs visiems, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie šio naujo objekto atsiradimo.

 

Miesto vadovas su šypsena teigė tikintis, kad labirinte atsiras daug meilės istorijų, o po to bus pilni darželiai vaikų.

 

 

Meilės labirinto legendą sukūrusi Alytaus turizmo informacijos centro turizmo vyriausioji specialistė Birutė Malaškevičiūtė sakė besidžiaugianti, kad mieste, kurio vardas kilo iš nepakartojamos meilės istorijos, atsidarė šis labirintas.

 

„Tikėkimės, kad šis labirintas prisidės prie sėkmingų meilės paieškų. Ir klaidžiodami po jį, nepraraskite budrumo – galite pastebėti, kaip prieš 90 metų žmonės savo meilės kibirkštis išliedavo eilėraščiuose“, - kalbėjo B. Malaškevičiūtė.

 

Sienine tapyba meilės labirintą papuošė menininkai Pijus Šematulskis  ir Karolis Grubis.

 

Atidarant labirintą, muzikinius pasirodymus dovanojo Jaunimo centro atlikėjai.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai