Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 405

Alytiškis iš vandens traukia ne žuvis, o auksinius papuošalus

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  9:23, 2019-09-07
M. Kontautas.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytiškis Mantas Kontautas jau 11 metų ieško žmonių pamestų vertingų daiktų. Iš pradžių jų ieškojo sausumoje, o prieš penkerius metus, naudodamas mo­der­niu­s me­ta­lo ieškiklius, ėmė pamestų daiktų ieškoti ir vandenyje.

 

Ne tik patirties, technikos, bet ir puikią nuojautą, kuri šiame darbe labai reikalinga, turintis keturiasdešimtmetis alytiškis sako galintis surasti bet kokį metalinį daiktą, jei tik tiksliai apibrėžiama jo pametimo vieta.

 

Žmonės prašo surasti seniai pamestus daiktus

 

Šią vasarą Mantui teko traukti iš vandens ne tik neseniai pamestus vertingus metalinius daiktus, bet ir tuos, kuriuos žmonės buvo pametę prieš keliolika metų.

 

Druskininkų savivaldybėje esančiame Ešerinio ežere vyras surado prieš 15 metų nuskandintą daugiau kaip 100 gramų auksinę grandinėlę. Jos savininkas jau nesitikėjo šį prisiminimais brangų papuošalą kada nors atgauti. Buvo kvietęs narus, bet jie nesugebėjo rasti. O Mantui pakako penkių minučių, kad surastų dumble besislepiančią grandinėlę.

 

,,Žmonių džiaugsmui nebūna ribų, kai netikėtai surandu jiems brangius daiktus. Iš džiaugsmo jie net klykauja, kupini dėkingumo puola į glėbį“, - pasakojo pašnekovas.

 

Prieš kelias dienas Mantas skubėjo į Kauno rajoną tvenkinyje ieškoti prieš penkerius metus pamestos auksinės grandinėlės  ir žiedo. Šiuos papuošalus vyras taip pat be didelio vargo surado. ,,Jei man kuo tiksliau nurodoma vieta, kurioje buvo pamestas daiktas, nesunkiai jį surandu“, - sakė naras.

 

 

Daugiausia brangenybių pasiglemžiantys ežerai

 

Jo paslaugų žmonės pradeda prašyti nuo pat pavasario – skambina iš visos Lietuvos prašydami surasti pamestus daiktus.  

 

Mantą stebina, kiek daug vertingų daiktų žmonės pameta pramogaudami prie vandens telkinių. ,,Pasitaiko, kad paniręs keletą kartų viename vandens telkinyje, surandu 6 - 8 žiedus“, - sakė jis.

 

Daugiausiai vertingų metalinių daiktų pametama Luksnėnų, Dusios, Daugirdėlių, Metelių ežeruose. ,,Tai - „brangiausi“ ežerai, kuriuose perdien galima rasti ir 30 auksinių žiedų“, - sakė pašnekovas.

 

Dažniausiai alytiškis naras yra kviečiamas vandenyje  ieškoti auksinių grandinėlių, apyrankių, auskarų, žiedų. Kartais žmonės prašo surasti ir pamestus brangius telefonus, akinius, laikrodžius. ,,Neretai net pats stebiuosi, kad vandenyje pavyksta surasti viską, ko tik tenka ieškoti“, - sakė save šios srities profesionalu jau laikantis vyras.

 

Mantas prisimena, kaip prieš keletą metų nuvykusį pailsėti prie ežero Visagine, ten buvę poilsiautojai jį atpažino ir ėmė prašyti pagalbos. Tąkart alytiškiui pavyko surasti vienam vyriškiui labai brangų, močiutės dovanotą papuošalą. Tame pačiame ežere surado ir kito senolio prieš metus pamestus du auksinius žiedus.

 

Tenka ieškoti ir netikėtai rasti neįprastų daiktų

 

Per netrumpą darbo patirtį alytiškiui teko ieškoti ir neįprastų daiktų: katerio sparnų, variklio sraigtų. Viename ežere teko dalimis surinkti prieš keliasdešimt metų susprogdintą rusų naikintuvą. Kartais suranda senovinių monetų, Antrojo pasaulinio karo atributikos, yra aptikęs ir pusantro tūkstančio metų senumo žiedą.

 

 

Kartais beieškant vieno daikto, Mantui pavyksta surasti ir kitų pamestų vertingų daiktų. Jo darbo praktikoje pasitaikė ir atvejų, kai žmonės neatpažino savo daiktų. ,,Praėjus keliems metams kai kas net užmiršta savo daiktus, tuomet tik pamatę išgraviruotus užrašus patiki, kad tai jų daiktai“, - pasakojo alytiškis.

 

Brangiausias Manto surastas daiktas –  iš Trakuose esančio ežero ištraukta apyrankė, kurios vertė – 25 000 eurų.

 

Nuolat lydi sėkmė

 

Manto teigimu, profesionalių, pamestų daiktų vandenyje ieškančių narų, Lietuvoje nėra daug - juos galima būtų ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti. Jis pats turi savo mokinį, su kuriuo dalijasi šio darbo subtilybėmis. Tačiau alytiškis įsitikinęs, kad narui neužtenka vien žinių - reikia ir puikios intuicijos.

 

,,Dažnai esu kviečiamas ieškoti pamestų vertingų daiktų, kurių kiti narai nesugebėjo rasti. Man gal šeštasis pojūtis padeda lengvai ir greitai surasti tai, ko ieškau. Intuicija neretai diktuoja, kuria kryptimi plaukti“, - pasakojo naras.

 

Sėkmė Mantą lydėjo nuo pirmųjų nėrimų. Pradėjęs užsiimti šiuo darbu, vyras iš pradžių įsigijo neprofesionalią įrangą, bet ir tai nesutrukdė rasti pamestų daiktų. Daba,r turėdamas profesionalią įrangą ir dar daugiau įgūdžių, jaučiasi pasitikintis savimi ir užtikrintas.

 

,,Kasmet į mane kreipiasi vis daugiau žmonių. Kartais per vieną dieną tenka leistis ir į keturias paieškas“, - pasakojo alytiškis. Jis neslepia, kad pačiam yra didelis malonumas ne tik surasti, bet ir sugrąžinti daiktus savininkams. Taip yra pelnomas žmonių pasitikėjimas, kuris, Manto teigimu, be galo svarbus šiame darbe.

 

Alytiškis planuoja ateityje užsiimti pamestų daiktų paieškomis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tobulinti darbo įrangą.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra