Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškis tolimoje saloje paliktu verslu rūpinasi nuotoliniu būdu

Aušra Katinaitė  •    •  10:35, 2017-08-15
M. Peštenis.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytiškis Mantas Peštenis, aštuonerius metus praleidęs Ispanijai priklausančioje  Fuerteventuros saloje grįžo į Lietuvą. Ten paliktam savo verslui vyras jau metus vadovauja nuotoliniu būdu ir kuria planus artimiausiu metu leistis į naujus nuotykius.   

 

Tiesa, 35 metų M. Peštenis kartais nuskrenda ir į Fuerteventurą, kur tebeveikia jo įkurta banglenčių mokykla. Į ją mielai užsuka saloje poilsiaujantys lietuviai, čia lankėsi ne viena mūsų šalies įžymybė.

 

Norėjo gyventi, kur šilta

 

Emigranto kelią Mantas pradėjo būdamas 26-erių.    

 

„Aš labai norėjau gyventi Ispanijoje, kur šilta, norėjau išmokti ispanų kalbą, dar vaikystėje visada taip sakydavau mamai“,- prisimena pašnekovas.

 

Iki 26-erių metų M. Peštenis bandė įsitvirtinti Lietuvoje, pakeitė kelias darbovietes, kol jo gyvenime įvyko lūžis.

 

„Dirbau statybų kompanijoje, bet mane iš jos atleido. Apsimečiau, kad man labai gaila, bet mintyse džiaugiausi - kažko pabaiga, tai ir kažko naujo pradžia laukia“,- su šypsena prisiminimais dalinasi M. Peštenis.

 

Norėdamas išpildyti savo svajonę gyventi ten, kur šilta, vaikinas pradėjo ieškoti instruktoriaus darbo, kreipdamasis į visas Europos burlenčių mokyklas. Tačiau teko susidurti su iššūkiais – norint dirbti instruktoriumi, buvo privalu baigti specialius kursus.

 

„Susiradau artimiausius kursus netoli Londono, jiems teko pasiskolinti pinigų – tuo metu man reikėjo 3 tūkstančių litų. Kursų metu man pasakė, kad jų neišlaikysiu, bet juos įveikiau ir gavau diplomą“,- prisimena M. Peštenis.

 

Svajonių darbas paplūdimyje - už 800 eurų atlygį

 

Baigęs kursus, jis sulaukė dviejų pasiūlymų: iš Egipto ir Kanarų Fuerteventuros salos –  reikėjo tik pasirinkti, į kurią šalį vykti.

 

„Egipto kompanija būtų kompensavus man pusę skrydžio kainos, o į Fuerteventurą reikėjo skristi už savo pinigus.  Bet mane labiau viliojo Fuerteventuros sala, todėl pats jiems paskambinau ir pasakiau, kad galiu atvykti nedelsdamas. Susikroviau daiktus ir po savaitės išskridau“,- prisimena M. Peštenis.

 

Atskridus reikėjo dirbti šešias dienas per savaitę, dvi laisvas valandas per dieną banglente galėjo plaukioti savo malonumui – už tokį darbą vaikinas gaudavo 800 eurų atlygį.

 

„Pagalvojau: gausiu tiek pinigų, dirbsiu pliaže, galėsiu plaukioti, gyvensiu ten, kur noriu – čia mano svajonės išsipildymas“,- pasakojo alytiškis.

 

Tačiau karšto būdo lietuvis iš burlenčių centro buvo du kartus atleistas dėl ginčų su vokiečių turistais, kurie kaltino jį dėl netinkamų oro sąlygų.

 

„Jie sakydavo: „Čia mūsų atostogos, tu už jas atsakingas, kodėl saulė nešviečia?“ Mane labai mėgsta atleisti. Trečią kartą pats išėjau iš šio darbo“,- juokdamasis prisimena M. Peštenis.

 

Banglentininką „atrado“ Lietuvos įžymybės

 

Susipažinęs su darbo sąlygomis saloje, M. Peštenis nusprendė pats įkurti savo verslą – siūlė turistams instruktoriaus paslaugas. Iš pradžių jis įkūrė kaitų - plaukiojimo su jėgos aitvarais, mokyklą, tačiau dėl didelės konkurencijos teko ją uždaryti.

 

Tuomet ryžosi įgyvendinti dar vieną savo svajonę –  įkūrė „Kailua“ banglenčių mokyklą, tebegyvuojančią iki šiol.

 

„Dar turėdamas kaitų mokyklą, jau gvildenau idėją, kaip čia nusipirkti banglenčių, po truputį ieškojau klientų, kuriuos galėčiau mokyti plaukti“ ,- savo istorija dalinasi banglentininkas.

 

„Iš pradžių klientų ateidavo nedaug, buvo sunku - algų sau pačioj pradžioj nemokėjom“,- prisimena M. Peštenis, mokyklą įkūręs kartu su pusbroliu.

 

M. Peštenis sako, kad lūžis įvyko, kai jį „atrado“ ir mokykloje pradėjo lankytis Lietuvos įžymybės, pasirodė straipsniai lietuvių spaudoje, buvo sukurta televizijos laida.

 

„Tada pradėjo kreiptis labai daug lietuvių, yra sukurtas ir  „Kailua“ banglentininkų mokyklos internetinis puslapis lietuviškai. Čia visiems labai patiko, aš stengiausi, kad  žmonės gerai praleistų laiką“,- sako verslininkas M. Peštenis.

 

Po 8 metų – atgal į Lietuvą

 

Į gimtąją šalį grįžęs vyras neabejoja, kad tolimoje saloje jo įkurta „Kailua“ banglenčių mokykla gyvuoja ir gyvuos toliau. Joje dirba samdyti instruktoriai ir pagalbiniai praktikantai, kuriems suteikiamas apgyvendinimas saloje už darbą.

 

Saloje praleidęs 8-erius metus, alytiškis nusprendė, kad laikas sugrįžti į gimtinę. Jis pats administruoja savo verslą internetu, jau metus gyvendamas Lietuvoje. Verslininkas sako, kad savo ateitį sieja su Lietuva, čia ir liks gyventi.

 

„Tęsiu darbus per kompiuterį, porą projektų vykdau internete – kol kas nenoriu atskleisti, ką planuoju“,- sako M. Peštenis.

 

Tačiau jis išduoda kelias detales apie vieną iš savo projektų.

 

„Ketinu surinkti norinčių išmokti plaukti banglente žmonių grupę iš Lietuvos ir išvykti į Indoneziją, į Balio salą. Kita stotelė bus Maldyvai“,- ateities planais dalinasi šiuo metu Vilniuje gyvenantis M. Peštenis. 

Komentarų nėra
Rekomenduojami video: