Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškės vyrą ištiko insultas: greitosios laukė 45 minutes

Daina Baranauskaitė, Edvinas Dainauskas  •    •  18:58, 2022-10-19

Pirmadienio vakarą alytiškės Rasos Jarmalavičienės vyrą namuose ištiko insultas. „Jis darbavosi rūsyje, išgirdau garsus ir nuėjau pažiūrėti. Vyras gulėjo ant grindų. Buvau ištikta šoko, paskambinau sūnui ir paprašiau, kad iškviestų greitają. Mes išsigandome, su nerimu ir nekantrumu laukėme greitosios, tačiau ji atvyko tik po 45 minučių ir net iš Lazdijų. Įsivaizduojate,  į Alytų – iš Lazdijų. Juk tokiu atveju kiekviena minutė brangi“, - kalbėjo R. Jarmalavičienė.


Moteris teigė, jog greitosios personalas buvo labai malonus, Priėmimo skyriuje – taip pat greitai suteikta pagalba: prasidėjo tyrimai, vyras perkeltas į Reanimacijos skyrių. Vėliau jau telefonu jai pranešta, kad sutuoktinį būtina vežti į Kauną. „Maniau, Kaune juo bus ir rūpintasi, tačiau paaiškėjo, kad nuvežtas per vėlai ir sugrąžintas vėl į Alytų. Aš klausiau alytiškio gydytojo, kodėl žmogus su apmirusiomis smegenimis, su „atimta“ kalba pargabentas, man atsakė – taip reikia. Tačiau per kitus asmenis sužinojome, kad Kauno medikai pasakė, jog atvežtas per vėlai. Tai kaip čia yra, kad greitosios ekipažų Alytuje nėra ir negali insulto ištiktam žmogui padėti? Kodėl greitosios reikia laukti taip ilgai?“, - graudinosi moteris, prasitarusi, kad šiandien jos vyro būklė sunki…


Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės atstovai komentuoti situacijos dėl asmens duomenų apsaugos – atsisakė. Alytaus raajono greitosios medicinos pagalbos stoties išsamus komentaras – videoreportaže.