Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškės sukurtas triušiukų rojus abejingų nepalieka: moteris jį kūrė visiems

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  9:17, 2022-08-13
Ramunė Mažeikienė.
Kastyčio Skrabulio nuotr.


Alytiškė Ramunė Mažeikienė prieš trejus metus nusprendė įgyvendinti ne vienerius metus brandintą svajonę. Moteris savo sodyboje įkūrė triušiukų rojų. Čia, apvertoje teritorijoje, laiką laisvai leidžia apgyvendinti triušiukai. 


 


Netrukus Ramunė suteikė galimybę visiems, kurie myli gyvūnus, atvykti paglostyti ir pašerti draugiškai nusiteikusius mažuosius augintinius. Šiais metais savo nedidelį  būrį laimingų gyvūnėlių papildė ir muskusinėmis antytėmis.


 


 


 


Atvykusių į Einorų kaime esančią  Ramunės sodybą laukia ramybė gamtos apsuptyje ir nepakartojamas laikas su žaismingais įvairiaspalviais triušiais. Patys triušiukai – visai nebaikštūs. Jie džiaugiasi žmonių draugija savo rojaus kampelyje. 



 


 


Svajonė dideliame voljere laisvėje auginti triušiukus moteriai kilo prieš devynerius metus. Tam ji ilgai ruošėsi, domėjosi šių gyvūnėlių auginimo subtilybėmis. ,,Sužinojau, kad triušiai po žeme savo vaikus veda ir net kurį laiką juos užkastus laiko, taip saugodami nuo pavojų”, - šypsodamasi pasakojo alytiškė. 


 


Didžiausias rūpestis, prieš įgyvendinant svajonę, buvo rasti tinkamiausią vietą triušiukų rojui kurti. Sūnus Ramunei patarė, kad puikiai tinkanti vieta būtų teritorija prie nedidelio tvenkinio. Moteriai ši idėja patiko, ir netrukus buvo aptvertas nemažas plotas teritorijos su tvenkinuku




 


Po to pradėti kiti darbai: įrengtos poilsio bei pramogų zonos triušiukams. ,,Įrengėme namukus, kuriuose gyvūnėliai gali apsisaugoti nuo vanagų, pavėsines, kuriose slepisi nuo saulės”, - pasakojo moteris. 



 


 


Ramunė pirmaisiais metais turėjo 6 triušiukus. Juos gavo dovanų. Antraisiais metais triušiukų rojų išplėtė iki 19. Šiuo metu turi keliolika triušiukų. ,,Tikslų skaičių sunku pasakyti, kadangi yra jauniklių, kurie vis dar saugomi po žeme”, - sakė alytiškė. 


 


Šiais metais Ramunė sumanė įsigyti ir muskusinių antyčių. Kelios antytės apgyvendintos voljere kartu su triušiukais. Pasak moters, antytės su triušiukais gražiai sugyvena. 



 


 


Paklausta, ar daug laiko tenka praleisti rūpinantis triušiukais ir antytėmis, moteris sakė, kad ji laiko neskaičiuoja, tačiau jo daug laisvėje gyvenantys augintiniai ir nereikalauja. Visuomet jie turi šieno, vandens, grūdų. Ramunė dažnai antytes ir tiušiukus palepina ir duona, kitais skanėstais. 



 


Didžiausios grėsmės voljero gyventojams yra laukiniai katinai, šunys ir vanagai, kurių pasitaiko prie miško esančioje sodyboje. Kiekvieno augintinio netektis Ramunei yra labai skausminga. Mėgindama išgelbėti vieną užpultą triušį, moteris net dirbtinį kvėpavimą yra atlikusi. Laimei, didesni triušiai jau sugeba apsisaugoti nuo juos tykančių pavojų. 


 




 

,,Triušiai jaučia pavojų ir net kontroliuoja situaciją. Pavojaus metu jie vieningi, laikosi vienas kito”, - sako alytiškė.  Voljero tvoros tinklas yra 30 centimetrų įleistas į žemę, kad neįlįstų lapė ir nenuskriaustų gyventojų.  

 

Triušiukų ir antyčių auginimas alytiškei teikia daug džiaugsmo. Grįžusi į sodybą, ji pirmiausia lekia į voljerą pasidžiaugti gyvūnėliais, paglostyti, palepinti skanesniu kąsneliu. ,,Ši veikla man teikia dvasinį džiaugsmą, kurį sunku net nusakyti”, - sako moteris. 

Ramunę labiausiai džiugina tai, kad ir kiti žmonės, apsilankę jos sodyboje, patiria puikių emocijų. Pasak jos, atvykę į svečius artimieji ar draugai visuomet pirmiausiai skuba pas gyvūnėlius. Nori juos paglostyti, pamaitinti. 

 

Alytiškės sodyboje dažnai apsilanko ir vaikai. Moteris priima visus, kurie tik atvyksta, ir labai džiaugiasi, kad tiek maži, tiek suaugusieji puikiai praleidžia laiką, mėgaudamiesi triušiukų ir antyčių draugija. ,,Visi atvykėliai grožisi antytėmis ir labai myli triušiukus, juos glosto, nešioja, maitina, net sunku būna išsiskirti su gyvūnėliais”, - pasakojo Ramunė. 

 

Kadangi ji pati yra maltiečių organizacijos savanorė, į savo sodybą buvo pakvietusi ir senelius. Moteris pastebėjo, kad ir jiems triušiukų draugija buvo labai naudinga, smagi, maloni. Visi šypsojosi ir jautėsi laimingi. 

 

,,Reikia dalintis viskuo su visais. Ko nors sukūrimas netenka prasmės, jei tai darai tik dėl savęs. Ir kitiems turi būti gera. Šį rojų kūriau visiems”, - sakė alytiškė.