Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus regionas – vienas pirmaujančių pagal investicijas ir eksportą

Egle Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  15:02, 2014-05-20
Alytaus regionas - vienas pirmaujančių pagal investicijas ir eksportą
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien Alytuje prasidėjo Ūkio ministerijos inicijuotų renginių ciklas „Atraskite galimybes savo verslui!“, kuriame su savivaldybių vadovais ir Alytaus regiono verslininkais buvo aptartos finansinės priemonės verslui bei naujojo Europos Sąjungos finansinio laikotarpio kryptys. „Šiame laikotarpyje ypatingas dėmesys bus skiriamas smulkiajam ir vidutiniam verslui“, - sakė Ūkio ministras Evaldas Gustas.

 

Pasak Ūkio ministro, Alytus yra vienas pirmaujančių miestų pagal investicijas ir eksportą: Alytuje puikiai vystosi miesto Pramonės parkas, auga eksporto apimtys, kurios per pirmąjį pusmetį padidėjo beveik 6 procentais, stipri apdirbamosios pramonės sritis. „Tačiau reikia paminėti ir trūkumus: mažėjantis gyventojų skaičius regione ir didelis nedarbo lygis, kuris vis dar yra aukštesnis negu šalies vidurkis“, - pastebėjo E. Gustas.

 

Kad nedarbo problema Alytaus regione yra vienas iš didžiausių rūpesčių sutiko ir renginyje dalyvavę aplinkinių savivaldybių merai: Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Lazdijų rajono meras Artūras Margelis bei Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas.

 

Anot J. Krasnicko, regionų plėtros tarybos šiandien nėra tokios savarankiškos, kokios galėtų būti sprendžiant verslo bei investicijų klausimus. Todėl būtina didinti regionų plėtros tarybos vaidmenį ir suteikti galimybę pačiam regionui spręsti kur ir kiek investuoti.

 

Druskininkų meras R. Malinauskas sakė suprantantis būtinumą savivaldybėms taikyti lengvatas pradedančiajam verslui, tačiau už tai ir pati savivaldybė turėtų gauti kompensacijas.

 

„Matyt, kad pagrindinė problema buvo ir bus - darbo vietų kūrimas“, -sakė A. Margelis, kalbėdamas apie darbo vietų kūrimą per žemės ūkį.

 

Varėnos rajono meras V. Mikalauskas akcentavo, kad savivaldybė susiduria su kita problema – netobulu miškų ūkiu. „Labai blogai, kad savivaldybė negali disponuoti žeme. Mes praradome tris investuotojus, kurie prašė žemės“, - kalbėjo V. Mikalauskas, Ūkio ministrui išsakęs ir daugiau problemų, su kuriomis susiduria Varėnos rajono savivaldybė.

 

Renginyje dalyvavusi ūkio viceministrė Rasa Noreikienė apžvelgė verslo sektoriaus pokyčius ruošiantis euro įvedimui, viceministras Marius Skarupskas pristatė regiono plėtros galimybes pasinaudojant Europos Sąjungos parama.

 

Naujuoju 2014–2020 metų Europos Sąjungos paramos finansavimo periodu parama smulkiajam ir vidutiniam verslui sieks apie 1,8 mlrd. litų, iš jų didelė dalis bus skirta regionams skatinti.

Komentarų nėra