Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Alytaus rajono apylinkės teismo darbuotojai: „Pradėkime nuo savęs, ir Alytus bus dar gražesnis“
„Kaip galima neprisidėti prie savo miesto gražinimo?“, - stebisi Alytaus rajono apylinkės teismo darbuotojai, kasmet gražinantys ne tik teismo pastato aplinką, bet ir Nemuno pakrantę prie Kaniūkų tilto. Po teismo darbuotojų apsilankymo akcijos „Darom“ metu čia būna ideali švara.
„Gražiai iniciatyvai visus darbuotojus sutelkė Alytaus rajono apylinkės teismo pirmininkė Irmutė Kliučinskienė. Pradėjusi vadovauti teismui, ji pasakė: „Darom“, ir niekas tam neprieštaravo. Esame labai moteriškas kolektyvas ir nė viena nesame abejinga grožiui, švarai. I. Kliučinskienė mus palaiko, skatina ir suburia prasmingai veiklai“, - apie tai, kaip kolektyvas pradėjo dalyvauti akcijoje „Darom“, pasakojo Alytaus rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė Vilma Grigaravičienė.
Teismo kolektyvas visuomet švarina tą pačią vietą – teritoriją prie Kaniūkų tilto. Pasak V. Grigaravičienės, tai labai graži, bet probleminė vieta.
„Šiukšlių ten nemažėja ir sunku įsivaizduoti, ar kada sumažės, kol ten neatsiras konteineris. Kiekvienais metais čia randame visko: baldų, senų čiužinių, lovų karkasų, maišų su šiukšlėmis. Akivaizdu, kad žmonės specialiai atveža ir palieka. Po mūsų darbo ten nelieka nė menkiausios nuorūkos, bet kitais metais vaizdas vėl nedžiugina“, - kalbėjo V. Grigaravičienė.
Teismo darbuotojai svarsto, kad viena vartus, sutvarkydami teritoriją prie Kaniūkų tilto, jie kai kam padaro „meškos“ paslaugą. Šiukšlintojai žino, kad aplinka akcijos metu vis tiek bus sutvarkyta ir be menkiausios sąžinės graužaties šiukšles mėto, kur papuola.
„Bet kita vertus, tokios akcijos atkreipia dėmesį į šiukšlinimo problemas ir neabejoju, kad ir kitus užkrečia gražiu pavyzdžiu bei skatina tvarkytis, gražinti savo aplinką“, - teigė V. Grigaravičienė, pastebėjusi, kad aplinkai, tvarkai abejingų žmonių lieka vis mažiau.
Dalyvauti akcijoje teismo darbuotojus skatina ir tai, kad geri darbai suvienija, sutelkia, ugdo bendruomeniškumo jausmą. Labai smagu su kolektyvu pabūti kitoje, ne darbo aplinkoje, pasidžiaugti savo nuveiktais darbais, pajuokauti ir „pasikraut“ geros energijos.
„Man labai patinka žodžiai: „Gamta yra vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis yra prasmingas“. Šiukšlina ne kas kitas, o žmonės. Ir mažiausia, ką kiekvienas galime padaryti, tai bent maža dalimi prisidėti prie to, kad gyventumėme švaresnėje aplinkoje ir rūšiuoti neklausinėdami, o kas man iš to.
Švarinimosi akcijas visada užbaigiame bendru pikniku ir dairydamiesi stebimės, koks gražus mūsų miestas. Verta stengtis“, - įsitikinusi alytiškė.
Teismo darbuotojai tvarko ne tik Alytaus miesto, bet ir teismo aplinką. Iš kitų miestų į teismą atvykę darbuotojai stebisi, kad teismo pastatas įsikūręs gamtos apsuptyje, prie parko, lygina pastatą su sanatorija.
„Jie klausia, kaip galime dirbti pro langus matydami tokius vaizdus. Bet mes kaip tik džiaugiamės, kad aplink taip gražu, žalia. Ir paukščiai prie langų atskrenda, ir voverytė medžio šaka prie pat lango atliuoksi. Matome parke besitvarkančius žmones ir patys norime tvarkytis. Kiemsargis nuo pat ankstaus ryto švarina aplinką. Vidiniame kieme pasodinome vaismedžių, galėsime raškyti vaisius“, - apie teismo darbuotojų kolektyvą, aplinkos švarai dėmesį skiriantį ne tik per akcijas, bet ir visus metus, pasakojo V. Grigaravičienė.
Teismo darbuotojai nepamiršta ir atliekų rūšiavimo. Daugiausia teisme prisikaupia popieriaus ir elektronikos atliekų. Nors prie pastato stovi bendrų atliekų konteineris, teismo darbuotojai popieriaus ar baterijų į jį nemeta. Ūkvedys pasirūpina, kad išrūšiuotos atliekos atsidurtų tinkamuose konteineriuose ir nepatingi atliekų išvežti.
V. Grigaravičienė įsitikinusi, kad informacijos apie rūšiavimą yra užtektinai ir didžioji dauguma žmonių rūšiuoja.
„Mūsų šeima taip pat rūšiuoja. Atsakingai išplauname indelius, atskiriame nuo jų dangtelius. Ir vaikus skatiname rūšiuoti. Vaikai ateina ir klausia, kur dėti jogurto indelį ar kitą pakuotę. Visada paaiškiname“, - pasakojo V. Grigaravičienė.
Teismo darbuotojams bet kokios socialinės, aplinkosauginės akcijos nėra naujiena. Jie visada prisideda prie gražių iniciatyvų, kuriomis siekiama padėti žmonėms, gražinti miestą, atkreipti dėmesį į visuomenėje vyraujančias problemas.
„Norime, kad žmonės visose srityse būtų pozityvesni. Pradėkime nuo savęs. Jei kiekvienas padarytumėme po mažą darbelį prisidėdami prie visuomenės gerovės, tai kartu mes kalnus nuverstume“, - sakė alytiškė.
Publikacija parengta įgyvendinant projektą „EKO miestas“. Projektas finansuojamas Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis.