Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 756

Alytaus rajone trūksta šeimų, norinčių globoti vyresnius vaikus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija  •    •  16:11, 2019-07-02
Susitikimo dalyvės.

Alytaus rajone ypatingai trūksta globėjų, pasiryžusių globoti ne tik mažamečius vaikus, bet ir vyresniuosius. Su tokia problema susiduria Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai, plačiau apie tai kalbėjęsi ir su Alytaus rajono valdžios, ir su suinteresuotų įstaigų atstovais.

 

„Dažniausiai norima globoti mažesnius vaikus, o vyresni vaikai nėra tokie pageidaujami. Problema egzistuoja ne tik pas mus, bet ir visoje Lietuvoje. Žmonės nesiryžta globoti paauglių. Vis dar vyrauja išankstinės neigiamos nuostatos, kad paaugliai gali turėti nepataisomų elgesio sutrikimų“, - teigė Renata Kruk, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) patarėja.

 

Šiuo metu Alytaus rajono savivaldybėje yra trys šeimos, galinčios bet kuriuo paros metu priimti iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Tačiau didžiausia problema, kad nė viena iš šių šeimų nesutinka priima vaikų, vyresnių nei 12 metų.

 

Alytaus rajone nėra globėjų norinčių priimti globoti paauglius, taip pat neatsiranda norinčiųjų priimti vaikus nuolatinei globai. Savivaldybė taip pat nėra nurodžiusi socialinės globos įstaigos, galinčios priimti bet kuriuo paros metu vaikus paimtus iš nesaugios aplinkos tais kraštutiniais, atvejais kai neatsiranda globėjų šeimos.

 

„Manau, kad nėra nenorimų vaikų, yra tik neatrastos šeimos. Viskas priklauso nuo globėjų pasiryžimo, noro padėti ir gebėjimo rasti kelią į paauglio širdį, užmegzti su juo stiprų, pasitikėjimu pagrįstą ryšį“, - įsitikinusi patarėja.

 

Vaikų gynėjų nuomone, nuotaikos tampa optimistiškesnės, savivaldos atstovams patikinus, kad svarstomas klausimas dėl bendradarbiavimo su Alytaus miesto šeimos centru dėl vaikų priėmimo bet kuriuo paros metu ir jų laikino apgyvendinimo šioje įstaigoje, tačiau reikalingas greitas sprendimas.

 

Nesvarbu, koks vaiko amžius – jam reikalinga šeima. Susirinkusiųjų nuomone, būtina dar intensyviau vykdyti globėjų paiešką ir dirbti su  jau esančiais globėjais, viešinti informaciją apie globą, svarstyti klausimą dėl pagalbos ir paramos globėjams, sutiksiantiems priimti globoti paauglius bei globoti vaikus nuolat.

 

„Kad atsikratytume nepagrįstų prietarų, turime šviesti visuomenę, tiek specialistai – savo žiniomis, tiek globėjai – gerąja patirtimi. Ypač svarbu nuolat plėsti ir tobulinti pagalbą ir paramą globėjų šeimoms, kad kiekviena globėjų šeima žinotų, jog nėra palikta viena su savo problemomis“, – kalbėjo R. Kruk. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai