Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė stojo prieš teismą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:37, 2022-09-28
L. Radzevičiūtė teisme.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narei Laurai Radzevičiūtei trečiadienį teko stoti prieš teismą ir pasakoti dar prieš trejus metus nutikusios istorijos aplinkybes. Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose iš esmės pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje minėta politikė kaltinama dokumentų klastojimu.

 

Savivaldybės tarybos narei L. Radzevičiūtei kaltinimai pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį – dokumento klastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu: tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo.

 

Trečiadienį Alytaus apylnkės teisme vykusiame posėdyje buvo pradėtas įrodymų tyrimas. Posėdis vyko mišriu būdu – dalis dalyvių atvyko į teismo salę, kiti jungėsi nuotoliniu būdu. L. Radzevičiūtė su advokatu atvyko, nukentėjusioji, jos advokatas ir valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė dalyvavo nuotoliu.

 

Teismo posėdyje buvo įvardinta, kad tarybos narė kaltinama tuo, jog dar 2019 metais,  sausio mėnesį, atėjusi į Alytuje esantį pašto skyrių, pervedė vienai partijai tam tikrą pinigų sumą ir pasirašė nukentėjusios Dalios C. vardu.

 

Trečiadienį teisme buvo apklausta ir parodymus davė tik L. Radzevičiūtė. Moteris tvirtino, kad savo kaltės nepripažįsta, pabrėžė, kad nieko neklastojo, o visa ši istorija ir kaltinimai jai – galimai kerštas jos atžvilgiu.

 

Tarybos narė, pateikdama paaiškinimus teisme, paminėjo, kad anksčiau su nukentėjusiąja palaikė draugiškus santykius, tačiau nesutartimai įsiplieskė besiruošiant savivaldos rinkimams. Esą nesutarimų priežastimi tapo partijos rinikiminis sąrašas ir reitingo numeris jame. Taip pat L. Radzevičiūtė paminėjo, kad nukentėjusioji buvo žadėjusi partiją paremti pinigine auka ir jai buvo paaiškinta, kokia forma tai teisiškai padaryti.

 

Tad kaltinimus savo atžvilgiu L. Radzevičiūtė kategoriškai neigė. Tvirtino, kad nurodytą dieną pašte net nebuvo ir nieko nukentėjusios vardu nepasirašė, pinigų nepervedinėjo. Politikė tvirtino, kad jeigu būtų išsaugoti vaizdo įrašai iš pašto, visi pamatytų, kad jos ten nebuvo.

 

Kito posėdžio metu bus apklausta ir savo poziciją išdėstys ir nukentėjusioji Dalia C. Taip pat bus apklausti liudytojai bei rašyseną tyrę ekspertai.

 

Po posėdžio L. Radzevičiūtė su ją atstovaujančiu advokatu teigė, ka situaciją žiniasklaidai pakomentuos, kai bus apklausta ir nukentėjusioji, liudininkai. Nes prieš tai svarbu išgirsti ir jų poziciją.